Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

KÜLTÜR-SANAT

7 Ekim 2013

Kıvırcık Ali ölümsüzleşiyor

Ünlü sanatçının adı Çankaya'daki parka verildi.

reklam
İlçe sınırları içerisinde yeşil dokusunu artıran ve açtığı parklarla vatandaşlara soluk alma imkanı sağlayan Çankaya Belediyesi, 2011 yılında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziği sanatçısı Kıvırcık Ali’nin ismini Çankaya’da ölümsüzleştiriyor.

Asıl adı Ali Özütemiz olan ama Türk halkının Kıvırcık Ali olarak tanıdığı ünlü sanatçının adı verilen park açılışa hazır hale getirilirken Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde ile 1034. Sokak kesişiminde yer alan parkta her yaştan insanın yararlanabilmesi için düzenlemeler de unutulmadı.

Bugüne kadar 6 albüm çıkararak Türk Halk Müziği’ne katkıda bulunan ve türküleriyle Türk halkının beğenisini kazanan Kıvırcık Ali’nin adını taşıyan parkta kaydırak, salıncak, tırmanma ağı, suni halı kaplama koşu parkuru, kondüsyon alanı, yaya yolu, pergolalar, yeşil alan, çocuk oyun alanı, banklar ve mevsimlik çiçek bölümü bulunuyor.

İlker bölgesi ve Osman Temiz Mahallesi için önemli bir ihtiyacı karşılayan park mahallede büyük memnuniyet yaratırken mahalle Muhtarı Ali Rıza Demir, mahallesi adına Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’a teşekkürlerini iletti. Bayram öncesi 12 Ekim günü saat 17.00’de açılışı yapılacak olan ve 3591 metrekare alana sahip Kıvırcık Ali Parkı’nda sevenleri ve dostları ünlü sanatçıyı yad ederek teselli bulacaklar.