Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

GEZİ - MEKAN

8 Ekim 2013

Kekova Koyu'nda yaz bitmedi

Kekova Koyu'na gelen turistler güneşli havanın ve denizin keyfini çıkarıyor.

reklam
Ahmet ACAR/ DEMRE (Antalya), (DHA) - TÜRKİYE'nin birçok ilinde hava sıcaklığı önemli ölçüde düşerken, Antalya'nın Demre İlçesi'ndeki Kekova Koyu'na gelen turistler güneşli havanın ve denizin keyfini çıkarıyor.

Demre'ye gelen tatilciler ilk olarak Noel Baba Müzesi ve Myra Antik Kenti'ni ziyaret etti. Ardından Çayağzı Limanı'ndan teknelerle tura çıkan turistler, Kekova'daki Batık Kent ve Simena Antik Kenti'ni gezdi. Hava sıcaklığının 24, deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece olmasını fırsat bilen turistler teknelerde güneşlenerek bol bol hatıra fotoğrafı çekti. Gökkaya Koyu'nda verilen molada sıcak havayı değerlendiren turistler, kendilerini Akdeniz'in mavi sularına bıraktı.

Rus turist Ksenya Kuznetsova, ülkesinde uzun süredir soğuk günlerin yaşandığını belirterek Demre'de güneşli havanın tadını çıkardıklarını söyledi. Ekim ayında denize girmenin çok güzel bir duygu olduğunu anlatan Ksenya Kuznetsova, "Burası gerçekten bir cennet. Deniz çok güzeldi. İlk kez gördüğüm Kekova'yı çok özleyeceğim. Ama gelecek yıl yine geleceğim" dedi.

Sibirya'dan gelen Julia Yasuşenko ise "Benim yaşadığımın yerde şu an kar yağıyor. Sıcaklık eksi 10 derece. Burası ise bir cennet. Bu mevsimde denize girmek benim için çok farklı bir duygu. Deniz harika" dedi.

Ukraynalı Natalia Burdakaskaya ise "Türkiye'yi, Demre'yi, Kekova'yı, Myra'yı ve Noel Baba'yı herkesin görmesi lazım. Burada deniz, doğa ve tarih iç içe. Buraları görmemek, doğa ve tarihin için yüzmemek insanlar için bir eksiklik. Büyülendim ve çok mutluyum" diye konuştu.