Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

SİYASET

9 Ekim 2013

Ankara'da yerel seçim anketi

Ankara halkı yerel seçimlerde kime oy verecek? Seçmenler hangi adayı istiyor?

reklam
ORC Araştırma şirketinin Ekim 2013 Ankara Yerel Seçim Araştırması Raporu'nda dikkat çeken sonuçlar..

Ankara'da seçmenin Büyükşehir Belediyesi'nde parti tercihi değişmiyor.CHP seçmeni tercihini Muharrem İnce'den yana kullanırken, AKP seçmeni ezici bir çoğunlukla Melih Gökçek'te ısrar ediyor.

ORC tarafından 28 eylül-5 ekim tarihleri arasında 10580 denek ile yüz yüze görüşülerek yapılan anketin sonuçları.

İstanbul Yerel Seçim Araştırması için TIKLAYINIZ.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

savas
24 Ekim 2013 14:53

keçiörenin tek favorisi mertoğlu dur.herkes bilsin

ahmet abi
10 Ekim 2013 17:23

Klasik Deniz Baykal taktiği bu;bitereceğin adamı kazanamayacak yerden aday yap!!!ychp nin parti içindeki ulusalcıları tasviye sürecinin yeni halkası;muharrem ince bu tuzağa düşmemeli!!!

Cenk
10 Ekim 2013 08:12

Ankaradayım MHP seçmeniyim çankayada chp büyükşehirde Mhp oy veriyorum ,chp bana yakın aday çıkarsın büyükşehirdede chp ye verecem oy,ama yeterki iyi aday çıkarsın chp.

Misafir
9 Ekim 2013 20:37

Belediye secimlerinde dahi. PARTILER BIRLESMELIDIRLER HALKIMIZ BUNU BEKLIYOR. YOKSA YINE ESKI HAMAM ESKI TAS OLACAK. Eger birlesmemekte israr ederseniz, Ilerde yeni parti kurulur, kaybolur gidersiniz.

Deniz bey kızar mı?
9 Ekim 2013 17:29YALÇIN BAYER DEĞİŞİK BİR OKUYUCU BAKIŞINI AKTARDI:


CHP seçmeni AKP'ye karşı gerektiğinde DP hatta MHP adayına oy veriyor. Bu gerçek. Ama DP, özellikle MHP seçmeni CHP'ye oy vermiyor.
CHP'ye oy verebilecek MHP seçmen kitlesi Ankara'da özellikle Yenimahalle ve Çankaya'da. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar
MHP'lilerle de çok iyi ve medeni ve iyi ilişkiler içinde.
Altındağ'ın sevilen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin bir daha aday olmayı düşünmediği söyleniyor. Tiryaki'nin tavrı önümüzdeki günlerde netleşecek. CHP, Yenimahalle ve Çankaya'dan sonra Altındağ'da eski gücüne kavuşabilir. Çankaya aday adayı Yaşar Seyman ismi şimdiden dillendiriliyor, baba yurdunda. MHP de şu anda çıkmazda olan Turgut Altınok'un adaylığı gerçekleşirse Keçiören, ve halen elinde bulundurduğu Etimesgut ve Gölbaşı'nda iddiasını sürdürecek.
Bunları niye yazdım?
CHP Ankara Büyükşehir adaylığı için eski Bakan Yaşar okuyan ismi dillendiriliyor. DP ve BBP ile dirsek temasında bulunan Mansur Yavaş örgütte tutmadı. Şu anda İbre Muharrem İnce'den yana. Ancak geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşen Okuyan 10-12 yıldır her alanda CHP politikalarının destekçisi. Hem de açık açık. Eski MHP Genel Sekreter Yardımcısı, ANAP'lı bakan. Çalışma Bakanı. 45 yıllık Ankaralı. Hitabeti düzgün, en önemlisi Melih Gökçek ile dişe diş mücadele edecek cesaret ve birikime sahip.
CHP içinde Okuyana itiraz edenler, 'içimizden birisi çıkmayacak mı?' diye soranlar MHP'den oy alacak bir CHP'linin ismini ortaya atıyor. Olmaz olmaz Demeyin. CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal. Evet yanlış okumadınız. Bu tezi savunanlar bu adaylığın hem
Deniz Baykal'ın yeniden aktif siyasete ısındıracağını hem de yarım asırlık Ankaralı Deniz Baykal'ın bir fedakarlık yaparak AKP karşısında bir blok oluşturacağını savunuyor.
Deniz bey bu formüle ne der acaba, yoksa bize kızar mı?

Tüm Yorumlar (13)

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ