Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Nisan 2017

 

GEZİ - MEKAN

14 Ekim 2013

Müze değil butik otel

Likya Yolu Palas Butik Oteli, içinde sergilenen eski eserlerle bir müzeyi andırıyor.

reklam
Odaları antik eşyalarla donatılan Likya Yolu Palas Otel, tarihi Likya Yolu üzerinde bulunuyor. Adını da tarihi yoldan alan oteli, begonvil çiçekleri süslüyor.

ANTALYA'nın Demre İlçesi Kapaklı Köyü'ndeki Likya Yolu Palas Butik Oteli, içinde sergilenen eski eserlerde müzeyi andırıyor. Çevresi tamamen ormanla çevrili Serpil- Orhan Çobanoğlu çiftinin işlettiği 4 bin metrekare alan üzerine inşa edelin butik otel, tamamen taş işçiliğiyle inşa edilmiş. 5 odası bulunan otel, aynı anda en fazla 10 müşteriye hizmet veriyor. Odaları antik eşyalarla donatılan Likya Yolu Palas Otel, tarihi Likya Yolu üzerinde bulunuyor. Adını da tarihi yoldan alan oteli, begonvil çiçekleri süslüyor.

Antik eşyalarla dekorasyonu yapılan odaların yanı sıra otelin bahçesi de Türkiye'nin çeşitli yerlerinden toplanılan antik eşya ve araçlarla donatmış. Otelin girişinde konukları değirmen taşları, at arabası tekerleri ve kara saban karşılıyor. Bahçesinde pek çok eski tarım aletinin bulunduğu otelin terasında ise yine 2 at arabası, kağnı, yaba, dirgen, kara saban başta olmak üzere pek çok eski tarım aleti ve dev anforalar bulunuyor.

Otelde ağırlıklı olarak sakin tatil geçirmek isteyen Avrupalı turistler konaklıyor. Doğanın içinde Likya Yolu'nda yürüyüş yapan tatilciler, Akdeniz manzara eşliğinde Serpil Çobanoğlu'nun yaptığı Türk yemeklerini yiyor. Serpil-Orhan Çobanoğlu çifti, otelin her şeyi. Başka çalışanı olmayan otelde her işi Çobanoğlu çifti birlikte yapıyor.

Otel müşterilerinden Alman çift Helga- Michael Wilutzki, "Burası doğanın içinde küçük bir kent müzesi. Geçmişi, geleceğe taşıyor. Eski köy yaşamı burada yaşatılıyor. Manzara harika. Otel sahipleriyle bir aile gibisiniz. Burada olmaktan çok mutluyuz" dedi. İsviçreli Edit- Kalman Bernath çifti ise "İlk kez bu yöreye geldik. İkimizde mimarız. Burada taş mimarisinin güzel bir örneği yaratılmış. Sakin bir ortamda, mükemmel manzara eşliğinde, küçük bir müzenin içinde gibiyiz. Köy yemekleri çok güzel" dedi.