Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

GEZİ - MEKAN

15 Ekim 2013

Kapadokya'da oteller doldu

Önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, Kurban Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı.

reklam
NEVŞEHİR, (DHA) - TÜRKİYE'nin peribacaları ile kaplı vadileri, yer altı şehirleri, sıcak hava balonculuğu ile ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, Kurban Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı.

Ekim ayının bölgenin en yoğun turist çektiği aylardan biri olmasının yanı sıra Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması dolayısıyla da bölgedeki otel, motel ve pansiyonlarda yer kalmadı. Bölgeye gelen tatilci ve turistler özellikle Nevşehir merkeze bağlı Göreme Beldesi'nde bulunan vadiler ile UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi'ne ilgi gösteriyor. Müzeyi gezmeye gelen turistlerin yoğunluğundan bilet gişelerinde uzun kuyruklar oluştu.

Turizmci ve rehber Yarkın Düzkan, bölgedeki bütün otellerin hemen hemen dolu olduğunu söyledi. Düzkan, "Ekim ayı olması ve havaların biraz soğuk olması Kapadokya'nın işine geliyor" dedi.

Kurban Bayramı tatilinde Kapadokya'yı tercih eden tatilciler, geldiklerine çok memnun olduklarını, muhteşem bir doğa ve kültür hazinesi olduğunu anladıkları bölgeye herkesin hayatında en az bir kez gelmesini istediklerini belirttiler.