Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

30 Mart 2017

 

VİDEO HABER

18 Ekim 2013

ODTÜ'ye baskın VİDEO

AKP'nin ODTÜ inadı bayram seyran dinlemedi. Ağaçları söktüler, öğrenciye gaz attılar!

reklam
Gerçek Gündem ODTÜ'den geçecek yola ilişkin hukuki süreç devam ederken, bayram sürecinde okula adeta gece baskını yapıldı. TOMA ve iş makineleri şu an ODTÜ'de. Öğrencilerin olmadığı bir zamanda ağaçlar söküldü.

ODTÜ'de geç saatlerde gelen baskının ardından ağaç kesiminin başladığı belirtilirken, öğrenciler Vişnelik'te toplandı. Ardından mahalleli ve öğrencilere polis müdahalesi başladı. Bir yandan öğrencilere ve mahalleliye gaz bombaları atılırken, diğer yandan ağaçlar söküldü. ODTÜ öğrencileri ve 100. Yıl Mahallesi halkı saatler süren direnişin ardından yarın saat 14.00′da ODTÜ 5. Yurt ve 100. Yıl Migros önüne çağrı yaptı.

AĞAÇLARI BÖYLE SÖKTÜLERBASKINDAN AYRINTILAR

ODTÜ Mezunları Derneği yarın suç duyurusunda bulunacak.

Sosyal medyada paylaşıma sokulan dilekçede dernek arazisine izin alınmadan girildiği, ağaç katliamı yapıldığı belirtildi. İşte o dilekçe:23:45 Gülsuyu halkı ODTÜ'ye destek için pencerelerinden tencere tava çalıyor. via @ParkMeclisi

23.36 100. Yıl’da çatışmalar sona erdi. ODTÜ öğrencileri yarın (19 Ekim) saat 14.00′da ODTÜ 5. Yurt ve 100. Yıl Migros önüne çağrı yaptı.

23.33 İSTANBUL / Sosyal medyada saat 23.00′dan sonraya Galatasaray Lisesi için çağrı yapılması sonrasında Galatasaray Meydanı’na bir TOMA, bir akrep ve 4 otobüs çevik kuvvet polisi getirildi.

22.58 Yerleşke içindeki ODTÜ’lüler toplanmaya başladı. Vişnelik’te saldırıya uğrayan direnişçiler ise ODTÜ A4 kapısına girmeye çalışıyor.

22.54 Vişnelik Tesisleri’nde başlayan çatışma 100. Yıl bölgesine yayıldı. Migros önünde bekletilen polisler ara sokaklara girerek rastgele gaz bombası atmaya başladı.

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka ne Valinin ne de diğer yetkililere ulaşılamadığını twitter hesabından duyurdu.
22.49 ODTÜ'de polis müdahalesi sonrasında bir öğretim görevlisi yaralandı.

22.45 Polis toplanmaya ve okula girişe izin vermiyor. Müdahale sürüyor. Kitle 100. Yıl Migros'un önüne çekildi.

22.40 Polis ablukası altında kalan öğrenciler ve mahalleli okula girmeye çalışıyor.

22.37 ODTÜ'ye yürümek isteyenlere polis, aralıksız olarak gaz atıyor.

22.30 (Birgün) Olay yerine giden ve ağaç sökümünü görüntülemek isteyen BirGün foto-muhabiri belediye yeleği giyen şahıslar tarafından darp edildi. Birgün gazetesinin iddiasına göre Anayolu kapayan kişilere kim olduklarını soran BirGün muhabiri Recep Yılmaz, “Kimseyi geçirmiyoruz, fotoğraf çekeceksen buradan çek. Melih Başkan’ın talimatı var” yanıtını aldı.22.28 ODTÜ'de toplanmaya başlayan öğrencilere polis müdahalesi başladı.


Güncelleme: 22:22 ODTÜ'de toplanmaya başlayan öğrencilere müdahale hazırlığı yapılıyor.

21.45 Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ODTÜ-100. Yıl-Çiğdem bölgesinde hukuksal izinlerden yoksun uygulamaya çalıştığı otoyol projesi kapsamında ODTÜ arazisine polis eşliğinde baskın yapan belediye ekipleri 50'den fazla ağacı söktü.

ODTÜ'ye Vişnelik Tesisleri yakınlarından telleri keserek 'gizlice' girdikleri öğrenilen iş makinaları ile 16 belediye kamyonu, 5 otobüs çevik kuvvet ve 2 TOMA'nın koruması eşliğinde ODTÜ arazisi içerisinde söküme başladı.

ODTÜ'de öğrencilerin olmadığı bir zamanda yapılan baskına karşı tepkiler twitterda #direnODTÜ #direnODTUormani hashtaglerinden protesto ediliyor.

İş makineleri ODTÜ'ye böyle girdi:

Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

ezel
19 Ekim 2013 08:47

Istemezukculer hep karsi. Yol yap karsi kopruye karsi.hukumeti yikmak icin bir yoldan bile medet umuyorlarsa oyum ak partiye derim.

nerde RTE nin kahramanları gezide odtü demi?
19 Ekim 2013 00:40

ŞIRNAK’ta devriye görevi yapan polis otomobiline molotof kokteyli atıldı. Otomobil yanarken, vucudunda yanık oluşan 2 polis hastaneye kaldırılıp tedaviye alındı.


VİDEO HABER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ