Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

KÜLTÜR-SANAT

21 Ekim 2013

Cezafest'te Gezi sloganı

Çarşı'nın organize ettiği etkinlikte Gezi Direnişi unutulmadı.

reklam
Hakan KAYA / İSTANBUL, (DHA)- Beşiktş'ın Galatasaray ile oynadığı derbi maçında çıkan olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan aldığı 4 maç iç sahada seyircisiz oynama cezası nedeniyle Çarşı grubu tarafından organize edilen ve elde edilen gelirlerin klube bağışlanacağı 'Cezafest" Küçükçiftlik Park'ta başladı.

Beşiktaş'ın Galatasaray ile oynadığı derbide çıkan olaylar nedeniyle aldığı 4 maç iç sahada seyircisiz oynama cezası nedeniyle Çarşı grubu tarafından organize edilen 'Cezafest' Beşiktaş'ta bulunan Küçükçiftlik parkında başladı. Biletli olarak girişlerin yapıldığı organizasyonda taraftarlar saat 17:00'da içeri alınmaya başlandı.

TARAFTARLAR SAHNEYE KURULAN DEV EKRANDA MAÇ İZLEDİ

Yaklaşık 10 bin taraftarın katıldığı organizasyonda Ali Altay, Özgün, Zeynep, Bando Kartal, Bendeniz, Birol Can ve Ece Erken sahne aldı. Sanatçıların mini konserleriyle çoşan taraftarlar saat 20:00 da başyacak olan Beşiktaş-Çaykur Rizespor arasında oynanacak olan mücadeleyi sahneye kurulan dev ekranda mücadeleyi izledi. Mücadelenin ilk yarısı golsüz biterken devre arasında ünlü rap şarkıcısı 'Ceza' mini bir konser verdi.

HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ

Sahneye kurulan dev ekranda Beşiktaş ile Çaykur Rizespor arasında onanan maçı izleyen Beşiktaş'lı taraftarlar maç sırasında sık sık ' Her yer Taksim her yer direniş, Bu daha başlangıç mücadeleye devam. Sık bakalım sık bakalım biber gazı sık bakalım maskeni çıkar jopunu bırak delikanlı kim bakalım' şeklinde slogan attı.