Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

KÜLTÜR-SANAT

22 Ekim 2013

Sadık izleyiciyle buluşacak

"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” günlerinde “Sadık” izleyiciyle buluşacak.

reklam
"Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” günlerinde “Sadık” belgeseli, 23 Ekim 2013 Çarşamba günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC), Beşiktaş Belediyesi ve Belgesel Sinemacılar Birliği ile düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinin 5. sezonu, yönetmenliğini Burcu Ayşe Esenç ve Cantekin Cantez’in üstlendiği “Sadık” belgeseliyle devam ediyor.

Belgesel, bir dağ köyünde yalnız yaşayan bir adamın öyküsünü sinema perdesine yansıtıyor. Herkesin yıllar önce terk ettiği, kuş uçmaz kervan geçmez bir dağ köyünde, Sadık hem oğlunu bekliyor hem de doğayla savaşarak yaşam mücadelesi veriyor. Sadık, ağaçlarla konuşuyor, rüzgârın sesini dinleyip, yarın kopacak bir fırtınadan haberdar oluyor. Puslu dağlara bakarak anılarını düşünüyor ve tek başına yaşadığı 200 yıllık köyün şenlikli günlerini hayal ediyor. Belgesel, 20 yıldır doğduğu toprakları terk etmeyen Sadık’ın sadakatini anlatıyor.

“Sadık” belgeseli, 23 Ekim 2013 Çarşamba günü Levent Kültür Merkezi Onat Kutlar Sinema Salonu’nda ücretsiz olarak izlenebilir.

Belgeselin ardından düzenlenecek söyleşi bölümüne; yönetmenler Burcu Ayşe Esenç ve Cantekin Cantez de katılacak.