Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

İSTANBUL

23 Ekim 2013

Cebit Bilişim Fuarı'na katılıyorlar

Ataşehir Belediyesi ,Sosyal Demokrat Belediyeler” tarafından oluşturulan o fuara katılacak.

reklam
Ataşehir Belediyesi, “Sosyal Demokrat Belediyeler” tarafından oluşturulan Bilişim Platformu ile Cebit Bilişim Eurasia İstanbul - Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı’ndaki yerini alıyor.

Ataşehir Belediyesi, 24- 27 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenecek Cebit Bilişim Eurasia İstanbul - Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı’na katılarak, belediyecilik hizmetlerinde uyguladığı bilişim teknolojisine dayalı yeni hizmetlerini tanıtacak.

Bu yıl 14.’sü yapılan fuarda Ataşehir Belediyesi’nin standı diğer Sosyal Demokrat Belediyelerin de bulunduğu 6. Hall’de yer alacak. CNR Expo’da düzenlenecek fuar 10.30 - 19.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yeni kurulan bir belediye olmasına karşın bilişim teknolojisine verdiği önem sayesinde kısa zamanda alanında önemli bir başarı yakalayan Ataşehir Belediyesi, katılacağı CEBIT Fuarı’nda; gücünü bilişim teknolojisinden alan yeni hizmetlerini tanıtacak. Bunların başında, ülkemizde ilk kez Ataşehir belediyesi tarafından uygulanan Bilgi Teknolojileri Merkezi (BTM) geliyor.

Bu merkezde, çağrı merkezinden ve mobil uygulamalardan gelen talep ve şikayetler tek bir noktada toplanıyor, mahalle ve sokaklara göre konumlandırılıyor, adeta ilçenin röntgeni çekiliyor. Ekrandaki haritadan tüm şikayet ve çözümler takip ediliyor.

Fuarda ayrıca Ataşehir Belediyesi’nin yakın zamanda taşındığı Akıllı Hizmet Binasının özellikleri, Kent Bilgi Sisteminden coğrafi bilgi sistemine, araç takip sisteminden e-belediye uygulamalarına, sanallaştırma teknolojisinden Ataşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)’nin özelliklerine kadar Belediyenin başarıyla uyguladığı teknolojik uygulamalar tanıtılacak.