Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

BİLİM - TEKNOLOJİ

24 Ekim 2013

Teknopark'ta çalışma durmadı

Patlama, YTÜ Teknopark'ta çalışmaları durdurmadı; çalışma ortamı hemen hazırlandı.

reklam
YTÜ Teknoparktaki bir restoranda dün meydana gelen patlamanın ardından, YTÜ Rektörlüğü, Teknopark Yönetimi ve Firma Temsilcilerinin kurduğu kriz masası ile Teknopark faaliyetlerinin aksamadan devam edebilecekleri ortam hazırlandı…

YTÜ Davutpaşa Kampüsü’ndeki Teknopark alanında bulunan bir restoranda dün meydana gelen patlamanın ardından, Teknoparkta hayat normale döndü.

Dün sabah saat 05.30 sıralarında meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın ve gaz sızıntısı İTFAİYE ve İGDAŞ'ın zamanında yaptığı çalışmalar sonucu  söndürülmüş, yapılan ilk incelemede, patlama alanının hemen yanındaki inşaatın temel çalışması sırasında çöken beton bloğun doğalgaz borusunu kırdığı, borundan sızan gazın restoranın içine dolduğu ve sıkışan gazın ise patladığı anlaşılmıştı. Öğrenci bulunmayan B2 BLOK ARGE binasında gerçekleşen patlamada Zemin ve -1 katlarında maddi hasar meydana gelirken, ölen ya da yaralanan olmadı.

Patlamanın ardından YTÜ Rektörlüğü, Teknopark Yönetimi ve Firma Temsilcilerinin katılımıyla bir kriz masası oluşturuldu.

Kriz masası tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Türkiye'nin kendi sektörlerinde önde gelen firmalarının yer aldığı Teknoparkta gerçekleştirilen faaliyetlerin aksamadan devam edebilmesi için tüm önlemler alındı. Firmaların çalışmalarında aksama yaşamadan ticari ve AR-GE çalışmalarına devam edebilecekleri uygun ortam hazırlandı.

TeknoPark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Mahmut KARAMAN, tüm Teknopark ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunurken, “Teknopark ailesi olarak maddi hasarla atlattığımız bu elim kazada en büyük tesellimiz kimsenin can kaybına uğramamasıdır. Oluşturduğumuz kriz masasında aldığımız önlemler ile firmalarımız faaliyetlerine aralıksız devam edebilmektedirler” dedi.