Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Mart 2017

 

YURTTAN HABERLER

25 Ekim 2013

Her köye bir kütüphane geliyor

Kalender, Kırıkkale'deki her köye bir kütüphane kazandırmak için harekete geçti.

reklam
Erhan GÖĞEM/ KIRIKKALE, (DHA) - KIRIKKALE ve Yöresi Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği (Kalender), kentteki her köye bir kütüphane kazandırmak için harekete geçti.

Kırıkkale'de kahve ve köy odalarına kütüphane kazandırmayı amaçlayan proje ilk etapta 10 yerde hayata geçirildi. 'Kalender Kütüphaneleri' projesi ile ilgili konuşan dernek başkanı Şuayip Demir, bu hizmeti tüm köylere ulaştırmayı amaçladıklarını belirtirken, "Köylerde oluşturduğumuz kütüphanelere çeşitli kültürel kitaplar temin ederek, içerik yönünden zenginleştirerek vatandaşların hizmetine sunmaya başladık" dedi.

Toplumun her geçen gün kitaptan uzaklaştığını belirten Demir, "Oysa eğitim ve kültür seviyemizin daha ileri düzeyde olması gerekir. Gençlerimize örnek olması açısından kitaplarla olan beraberliğimiz hiçbir zaman kesintiye uğramamalı. Vatandaşlarımız bu etkinliğimizi memnuniyetle karşılayıp, kitap okumaya başladı bile. Bizler bu etkinliğimizle kitapları vatandaşlarımızın ayağına götürmüş olduk" dedi.

Demir, okuyan toplumların her zaman başarılı olduğunu, bu sayede kültür seviyelerinin yükseldiğini ve daha anlayışlı bir toplum imar edildiğini kaydetti.