Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

30 Mart 2017

 

İSTANBUL

25 Ekim 2013

CHP'li Öztürk'e piyano sorgusu

CHP'li belediye meclis üyeleri, bayrak ve piyano ihalesini masaya yatırdı.

reklam
GERÇEK GÜNDEM - HABER MERKEZİ / CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, çalışma arkadaşları tarafından soru yağmuruna tutuldu. Öztürk, "Bayrakları Anadolu'ya da dağıtacağız. Piyanonun fiyatı düşürüldü, 400 bin Tl değil, 250 bin TL ödeyeceğiz'' dedi. Özel Kalem Müdürlüğü ise Öztürk'ü yalanladı. Özel Kalem, "Elimizde çok fazla bayrak yok. Kimseye bayrak dağıtamayız'' yanıtını veriyor.

CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün seçimlere beş ay kala yaptığı anormal harcamalar gündeme bomba gibi düştü. Gerçek Gündem.com'un dün Türkiye'ye duyurduğu yaklaşık bir milyon TL'lik harcama kalemi, CHP'li belediye meclis üyeleri tarafından masaya yatırıldı.

Kadıköy Belediyesi Meclisi'nin olağan toplantısında Gerçek Gündem'de yer alan bayrak ve piyano ihalesini gündeme getiren CHP'li meclis üyeleri, Başkan Selami Öztürk'ten "iddialara açıklık getirmesi''ni istedi.

SORULARDAN BUNALDI


Sorular karşısında morali bozulduğu gözlenen Öztürk sözlerine "Gerçek Gündem'deki haberi okudum. Hepimizin okuduğu yararlandığı bir site. Kamu adına soru sormuş. O soruları yanıtlayacağız'' şeklinde başladı.

Belediyenin 478 bin TL tutarında Türk bayrağı yaptırdığını doğrulayan Öztürk, "O bayrakları sadece Kadıköy'e değil, Türkiye'nin dört bir yanına dağıtacağız'' dedi. Bunun üzerine bir meclis üyesi, "Geçen yıl da bayrak yaptırılmadı mı? O bayraklara ne oldu?'' diye sordu. Öztürk soru karşısında "Bayrak stokumuz boş. Hiç bayrağımız kalmadı. İsteyenlere bayrak vereceğiz'' ifadesini kullandı.

MECLİS ÜYELERİ SORGUYA ÇEKTİ


Bazı meclis üyeleri ise Özel Kalem Müdürlüğü'ne 500 bin TL'lik ihale yapma yetkisi verilmesinin doğru olmadığını söyledi. Meclis üyeleri "Piyano alımı için 400 bin TL ayrılmış. Bu fiyat çok pahalı değil mi?'' dedi. CHP'li Selami Öztürk, "İhale henüz sonuçlanmadı. 400 bin TL'lik teklif verildi. İhaleye iki şirket girdi. Ancak sonuçlanmış değil. 400 bin TL istendi piyano için. Sanırım 250 bin TL'ye alınacak. 400 bin TL ödemeyeceğiz. Fiyatlar düşürüldü'' cevabını verdi.

Öztürk'ün bu cevapları sonrası, meclis üyeleri CHP örgütünden kendilerini arayan partililere "Merak etmeyin, piyanoya 400 bin TL ödenmeyecek. İsteyen belediyeyi arayıp bayrak temin edebilir. Anadolu'daki arkadaşlarınıza da söyleyin, bayrak istesinler'' dedi.

ÖZEL KALEM: BAYRAK DAĞITAMAYIZ, BAYRAĞIMIZ YOK

Bunun üzerine Anadolu'nun değişik yerlerinden Kadıköy Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü'nü birçok kişi aradı ve bayrak istedi. Özel Kalem Müdürlüğü ise "Bizim bayrak verme yetkimiz yok. Elimizde çok fazla bayrak da yok zaten... Belediye bütçesinden yaptırılan bayraklar, sadece Kadıköy sınırları içinde dağıtılabilir'' yanıtını verdi.

Meclis üyeleri ise (0216) 542 50 55 nolu telefondan Türk bayrağı temin edilebileceğini söyledi.

TOPLANTIYA KATILMAMIŞ

Bu arada, AKP'li meclis üyeleri de Selami Öztürk'e meclis toplantısında "Hayvan barınağını satamazsınız. Orası kamunun malı'' diyerek tepki gösterdi. Bilindiği üzere, 300 milyon TL değerindeki hayvan barınağı arazisi Kadıköy Belediyesi tarafından 30 milyon TL'ye satılmak isteniyor. Öztürk, satış yetkisinin görüşüleceği toplantı öncesi Belçika'ya giderek tepkilerin üzerinde toplanmasına engel olmaya çalıştı. Öztürk, satış için yetki istediği toplantıyı, Belçika'dan internet üzerinden izledi. CHP'li meclis üyelerinin de karşı çıktığı arazi satışı şu an askıda bekliyor.

HAYVAN BARINAĞINDA RANT TARTIŞMASI


Öte yandan, bayrak, piyano ihalesi ile hayvan barınağı arazisinin satışına ilişkin tartışmaların yarınki örgüt toplantısında da dile getirileceği öğrenildi. Hayvan barınağının arazisinin 300 milyon TL yerine 30 milyon TL'ye TOKİ'ye satılacak olması CHP Genel Merkezi tarafından da yakından izleniyor.

PİYANO VE BAYRAK İHALESİ HABERİ

KONUYLA İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

fikret adiguzel
26 Ekim 2013 22:44

KADIKÖYE KADIN ELİ DEGMELI EĞER BIRILERI % 80 OY ALMAYI HEDEFLIYORSA BU DENEYIMIYLE YAPTIKLARIYLA SAĞ SOL DEMEDEN HERKESIN SEVGISINI KAZANMIS İNCİ BESPINARDIR

ŞABAN
26 Ekim 2013 15:36

suna yücel
26 Ekim 2013 11:24

Suna Hanım, % 80'i kimse silmemiş. Yazarken, % (yüzde) işaretinden sonra bir boşluk (space) brakın, o zaman sorun olmuyor. Veya % yerine "yüzde" şeklinde yazın... Sözünü ettiğiniz aday dediğniz gibi % 80 oy alabilecek durumdaysa, Kadıköy her durumda CHP'nin olmalı. Demek ki sorun, Kadıköy'ü almakta değil, sağlam bir sosyal demokrat aday bulmakta ki Kadıköy halkı hakettiği hizmeti alabilsin.

F.N
26 Ekim 2013 11:39

İki günde iki cümleyi yayınlatmak için değerli Çalıkuşu,akla karayı seçtim!

Kılıçdaroğlu'nun yan sayfada ''Hakan Fidan'a sahip çıkarız'' haberi var. Gel de, cesaretiniz varsa bu habere yorum yap,Kılıçdaroğlu'nun ağzının payını ver.Sansür hazretleri hemen karşınıza çıkar.Halbuki çok çok önemli bir haber.
Siz konuya kısaca değinmişsiniz.Biraz uzasaydı yazınız,biraz dozu sert olsaydı; eminim yayınlamazlardı.

suna yücel
26 Ekim 2013 11:24

ben o genç arkadaşın aday olması haline yüzde seksen oy alır diye yazdım yazdığım seksen rakamı niçin silinmiş... yoksa sayın yarkadaş kadıköyde birileri içinmi çalışıyor.

Çalıkuşu
26 Ekim 2013 11:12

Gürsel Tekin, Selami Öztürk'ü istemiyor sansürü devam ediyor.
................................................

Sadece o mu değerli F.N?
Şuraya bakın?
Sarıgül ayeyhindeki yorumlar gırla gidiyor; ya Gürsel Tekin aleyhinde olanlar?

Ya da "Sarıgül dönüş dilekçesi verecek" haberinde Kılıçdaroğlu yorumları(m)?
Ya da benim taklitçime verdiğim yanıttaki Erdoğan eleştirileri?

***

Özellikle, "CHP'yi eleştirmeyi bırakın, AKP'yi eleştirin" diyenlere önerim:
Sıkıysa (ben de uyayım modaya bu sözü kullanarak) siz şöyle adamakıllı bir AKP eleştirisi yazın da görün bakalım, ne oluyor.

Tüm Yorumlar (31)

İSTANBUL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ