Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

30 Mart 2017

 

BİLİM - TEKNOLOJİ

25 Ekim 2013

PirateBrowser'ın büyük başarısı

Engelleri aşan tarayıcı PirateBrowser, 2 ay içinde 1 milyon kez indirildi.

reklam
Zeynel A. Öztürk/ Chip Online - Sansürlü siteleri aşmaya izin veren PirateBrowser, çıkışının iki ay sonrasında önemli bir başarıya ulaştı: Tarayıcı şu ana kadar 1 milyondan fazla kere indirilmiş bulunuyor.

PirateBrowser kullanıcılarının çoğunluğu, tahmin edebileceğiniz gibi onu dosya paylaşımı hizmetlerinden faydalanmak için kullanıyorlar. Pirate Bay'e göre siteye gelen tüm ziyaretçilerin yüzde 0.5'i PirateBrowser'ı kullanıyorlar. Bunun nedeni, bazı ülkelerde Pirate Bay'in engellenmiş olması ve siteye sadece çeşitli gizlilik araçlarıyla girilebilmesi.

PirateBrowser, Firefox 23'ü temel alıyor ve TOR istemcisi Vidalia ve FoxyProxy yardımıyla güvenlik engellerini aşmanızı sağlıyor. Ancak PirateBrowser'ın internette izinizi tamamen gizlemediğini söyleyelim. Pirate Bay'in açıklamasına göre PirateBrowser, sansürlü ve engelli sayfalara erişmenizi sağlayacak basit bir web tarayıcısı. Tarayıcı, şu an sadece Windows ve Mac'te çalışıyor; Linux sürümü ise yolda.

Bu arada Pirate Bay, yaptığı açıklamada PirateBrowser'ın internet sansürüne karşı açtıkları savaşta sadece ilk adım olduğunu söyledi.