Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Mart 2017

 

İSTANBUL

25 Ekim 2013

'Hesap vermeye hazırım'

Selami Öztürk hakkındaki iddialara yanıt verdi.

reklam
Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk Genel Yayın Yönetmenimiz Barış Yarkadaş'ın köşe yazısında yer alan iddialara yanıt verdi.

PİYANO VE BAYRAK İHALESİ HABERİ

KONUYLA İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İŞTE KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI SELAMİ ÖZTÜRK'ÜN YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMA:

Gerçekgündem.com adlı internet sitesinde Barış Yarkadaş’ın kaleme aldığı “CHP Liderini devirme planı” başlıklı yazıda isminin geçtiği görüşme ve iddiaların hiçbir doğruluk değeri yoktur.

Yazıda yer alan yata hiçbir zaman gitmediğim, iddia edildiği gibi Sayın Hüsamettin Özkan ve İl Başkanımız Sayın Oğuz Kaan Salıcı ile de bir araya geldiğimiz iddiası da bir hayal ürünüdür.
Kaldı ki, uzun yıllar ailece görüştüğümüz Sayın Özkan veya İl Başkanımız ya da başkalarıyla buluşup yemek yemem kadar doğal ne olabilir? Hiç olmamış bir görüşmeyi akıl almaz bir komplo teorisiyle birleştirip sunulması ise asla etik değildir.

Her ay incelemenin eksik olmadığı belediyemizde şeffaflık ön planda gelmektedir. Konu edilen bayrak ihalesi her yıl çeşitli dönemlerde yapılan rutin bir alım olup, ihale ilanla herkesin katılımına açık yapılmıştır. Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından da onaylanan ihalenin Parti yöneticilerimizle uzak yakın ilişkisi yoktur, olamazda. Tüm kayıtlarımız incelemeye açık olup, yasal yollara başvuru haklarımızı da saklı tutuyoruz.

Başta Genel Başkanımız olmak üzere hiçbir üst düzey parti yetkilimiz bize garanti vermediği gibi bunu ima edecek konuşma dahi yapılmamışken adaylığımla ihalenin ve yöneticilerimizin ilişkilendirilmek istenmesi en basit deyimi ile CHP’ye ihanettir, CHP’yi eritmek isteyenlere su taşımaktır.

Söz konusu sitedeki yazıda, belediyemizin Süreyya Operası’na piyano alışı eleştiri konusu yapılmıştır. Oysa Süreyya Operası, Devlet Opera Balesi’nin de kullandığı, uluslar arası sanatçıların konserler verdiği İstanbul’un tek opera binasıdır.
Piyano alımı, Süreyya Operası’nda sahne alan ulusal ve uluslararası tanınmış sanatçılar tarafından talep ve tavsiye üzerine, ses kalitesi, ses tınısı en kaliteli piyanonun alımına karar verilmiştir. Yasal şartlara uygun ve herkese açık ihale yöntemi izlenmiştir. İhale piyasa değerinin çok altında teklif veren firmada kalmıştır, ihale komisyonunda karar aşamasındadır.

Ayrıca söz konusu ihalenin komisyonuna, uzman olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Sayın Cana Gürmen de katılmış olup, şartname gözetiminde hazırlanmıştır.

Bilhassa partililerimiz tarafından takip edilen sitenin değişik zamanlarda CHP’li yöneticileri haksızca hedef alan haberler yapması ve kurumu yıpratmaya çalışma çabaları da gözlerden kaçmamaktadır.

Her zaman her yerde hesap vermeye hazır olduğumuzu, Türkiye’nin en başarılı belediyeleri olarak hizmet vermeye devam edeceğimizi, hiçbir baskı ve tehdide boyun eğmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum.
Av. Selami Öztürk
Kadıköy Belediye Başkanı
"
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

haylaz çocuk
25 Ekim 2013 21:42

selami dede
20 yılın hesabını bu dünyada mı yoksa öbür dünyadamı vereceksiniz

yaşlı kurt
25 Ekim 2013 17:38

selami baba senin günün fazlasıyal geçmiş görünüyor
ne yapsan faydasız gibi
herşeyin oldugu gibi bu işinde bir sonu var
koltuga fazla yapışmaya kalkmasan iyi olur
ee ne yaparsın hayatın gerçegi böyle

tello aga
25 Ekim 2013 16:55

pphheeee pheeee türkiyenin en başarılı belediye başkanı selami öztürk
yalanda yooook hilafta yook

yunus
25 Ekim 2013 16:49

aahhh canım hesap vermeye hazırım diyor

görüyosunuz ne kadar şeffaf

allah selami başkanınımın adnan keskin beyin ve danışmanı yurdal beyin yar ve yardımcısı olsun inşallah

fıstık
25 Ekim 2013 15:30

Allah chp yi chp li olduğunu iddia edenlerin şerrinden korusun partinin böyle dostları oldukça düşmana ihtiyacımız yok belediye lerimiz deki akp nin inceleme elemanlarının yanına bir de chp lilerden oluşan masa kurun bari


İSTANBUL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ