Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Nisan 2017

 

YURTTAN HABERLER

25 Ekim 2013

Büyükelçiden valiye ziyaret

Belçika Büyükelçisi Trenteseau, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ü ziyaret etti.

reklam
Özgür ÖZTÜRK/ANTALYA, (DHA)- Yaklaşık 1 ay önce göreve başlayan Belçika Ankara Büyükelçisi Marc Trenteseau, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ü ziyaret etti.

Vali Öztürk'ün makamında gerçekleşen ziyarete, Belçika Konsolosu Frank Felix ve Belçika Antalya Fahri Konsolosu Ece Tonbul Kilit de katıldı. Vali Öztürk, iki ülke arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yaparken, “İkili ilişkilerin gelişmesi mahalli sorunların da çözümünde kolaylık sağlıyor. Bunu biz de önemsiyoruzö dedi.

KÜLTÜRLER ARASI İLETİŞİM GELİŞİYOR

Antalya'ya gelen turistler sayesinde kültürler arası iletişimin daha da geliştiğini aktaran Vali Öztürk, “Başkalarının kültürüne saygı duymak bizim kendi kültürümüzde zaten var, ancak biz de yabancılarla yaşamanın güzelliğine alışıyoruz. Bize de önemli katkıları oluyorö diye konuştu.

ANTALYA ÇOK GÜZEL BİR KENT


Büyükelçi Trenteseau ise Belçikalı turistlerin Türkiye'de en fazla ziyaret ettiği kent olması dolayısıyla Antalya'nın kendileri için çok büyük önem taşıdığına dikkati çekti. Antalya'nın özellikle turizm konusunda başarılı gelişme kaydettiğini aktaran Büyükelçi Trenteseau, “Antalya çok özel bir kent. Güzelliğinin herkes gibi ben de farkındayımö dedi.

İLK YANIT VEREN KILIÇDAROĞLU OLDU

Ziyarette, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme de sorulan Büyükelçi Trenteseau, “Büyükelçi olarak atandıktan sonra tüm partilere ziyaret için talepte bulunduk. Buna ilk yanıt veren Kılıçdaroğlu olduğu için de onunla görüştük. Ziyarette Anayasa değişikliğini konuştuk. Kılıçdaroğlu, bu konuda iktidar ve muhalefet arasındaki tartışmalardan bahsettiö dedi.

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI

Ziyaretin sonunda Vali Öztürk ve Büyükelçi Trenteseau birbirlerine çeşitli hediyeler verdi. Büyükelçi Trenteseau, ardından Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.