Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

SPOR

25 Ekim 2013

GS taraftarına büyük onur

Galatasaray taraftarı o listede ilk 10'da gösterildi.

reklam
Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (İspanya), (DHA)
Fransa’nın prestijli spor dergilerinden Sofoot, Galatasaraylı sporseverleri dünyanın en ateşli seyircisi listesinde ilk 10 da gösterdi. Dünyada 6. Avrupa’da ise ilk dördün içine girmeyi başaran Galatasaraylı taraftarlardan övgüyle bahsedildi..

Fransa’da yayın yapan Sofoot dergisi, dünyada en fazla takımlarını destekleyen taraftarlar listesine giren ilk 10 kulübün ismini yayınladı.

Listeye Türkiye’den sadece Galatasaray taraftarı girebildi. Sarıkırmızılı kulübün “Top 10” da 6.olduğu sıralamada ilk üçü Arjantin’den Boca Juniors,Almanya’dan Borussia Dordmund ve İskoçya’dan Celtik takımları yer aldı. Galatasaraylı seyircilerden övgü ile bahseden dergi, sarıkırmızılı taraftarların son dönemlerde özellikle derbi ve şampiyonlar liginde yaptıkları kareografilerle ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın önüne geçtiğini savundu.

Galatasaraylı ateşli taraftarların stada yaptıkları 3D gösterileri ile de dünyada öncü olduğuna dikkat çeken dergi Galatasaray takımının zaferlerindeki en önemli desteğinin seyirci olduğunu ifade etti. Fransız Sofoot dergisinin yayınladığı ilk 10 kulübün listesi ise şöyle açıklandı.

1.Boca Juniors
2. Borussia Dortmund
3. Celtic
4. Raja Casablanca
5. Nápoles
6.Galatasaray
7.Athletic Bilbao
8. Kızılyıldız
9. Urawa Red Diamonds
10.Saint Etienne