Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Mart 2017

 

İSTANBUL

26 Ekim 2013

90 aydınla Cumhuriyet Ağacı

Kadıköy Belediyesi Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor.

reklam
Türkiye, Cumhuriyet’in 90. yılını kutluyor. Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yüz binlerle kucaklaşan Kadıköy Belediyesi Türkiye’de ilk kez adı Cumhuriyet’le özdeşleşen 90 ismi “Cumhuriyet Ağacı”nda bir araya getirdi.

Kadıköy Bağdat Caddesi’nde kurulan temsili Cumhuriyet Ağacı’nda aydın, sanatçı, yazar, gazetecilerden oluşan 90 ismin Cumhuriyet mesajları yer aldı.

Türkiye’nin çağdaş ve aydınlık geleceğine, fikirleri, yazıları, besteleri, oyunları ve üstün başarılarıyla damgasını vuran 90 isim, Cumhuriyet mesajlarıyla aynı ağacın dallarında buluştu.

Mehmet Güleryüz’den Kerem Görsev’e, Yaşar Kemal’den Hasan Pulur’a, Suna Kan’dan İdil Biret’e, Uğur Dündar’dan Yılmaz Özdil’e, Genco Erkal’dan Müjdat Gezen’e, Gürer Aykal’dan Haldun Dormen’e, Fazıl Say’dan Kenan Doğulu’ya kadar birbirinden değerli 90 isim, Cumhuriyet’in 90. yılına mesajlarıyla katkıda bulundular.

27 Ekim günü Kadıköy Bağdat Caddesi’nde ışıklandırılacak “Cumhuriyet Ağacı”nda kısa süre önce yitirdiğimiz değerli yazar Turgut Özakman’ın Cumhuriyet’e ilişkin son mesajı da yer alıyor.

90. yılda “Cumhuriyet Ağacı” Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk ve projeye mesajlarıyla katkı veren birbirinden değerli isimlerin katılımıyla açılacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ilişkin şu mesajı veriyor:

“Aydınlanma çağımızın öncüsü Atamızın sözleri Cumhuriyetimizin yol gösterici ışıklarından biridir ve bu ışığı söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizler, Türkiye’nin en büyük korosu ile İstiklal Marşımızı söylerken bunu bir kez daha içtenlikle haykıracağız.”