Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

MEDYA

26 Ekim 2013

Twitter o CEO'yu affetmedi

Kadınlarla ilgili aşağılayıcı tweet atan CEO'nun Twitter hesabı askıya alındı.

reklam
Kanteron Systems kurucu ortağı ve CEO'su Jorge Cortell'in, bu hafta New York'ta katıldığı bir toplantısı sırasında paylaştığı topuklu kadın ayakkabısı fotoğrafı ve beraberinde düştüğü not ortalığı fena karıştırdı.

Cortell, yatırımcı ve girişimcileri biraraya getiren etkinlik sırasında attığı tweette, " Etkinliğin girişimciler ve yatırımcılar için olması gerekiyordu ama bu yüksek topuklar (Bunun gibi çok fazla gördüm) Bu da neyin nesi? #beynegerekyok" sözlerine yer verdi.

Söz konusu tweet'in internette hızla yayılmasının ardından Cortell cinsiyet ayrımcılığı yapmakla itham edilerek ağır eleştirilere maruz kaldı.

Cortell'in topuklu ayakkabı giyen bir kadınının beyne ihtiyacı olmaksızın bir yerlere gelmesini topuklu ayakkabıya bağlaması, büyük suçlamaların da hedefinde kalmasına neden oldu.

Her ne kadar Cortell, topuklu ayakkabının sağlık açısından zarar teşkil etmesi sebebiyle böyle bir şey yapmanın aptallık olduğunu ima ettiğini açıklamaya çalışsa da, insanların öfkesini dindirmeyi başaramadı.

Tüm bu gelişmelerin ardından, Twitter yetkilileri Jorge Cortell'in paylaştığı bu tweeti " hassas içerik" olarak değerlendirerek, cinsiyet ayrımcılığı yapan CEO'nun kullanıcı hesabını dondurma kararı aldı.