Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Mart 2017

 

GÜNCEL

26 Ekim 2013

Kızılay'da ODTÜ müdahalesi

YÖK'e yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. 24 kişi gözaltına alındı. GALERİ

reklam
Tahsin GÜNER - Muhammet BAYRAM / ANKARA, (DHA) - ANKARA Kızılay Meydanı'nda ellerinde fidanlarla toplanan bir grup ODTÜ’de yapılan yol çalışmasını protesto etmek için Bilkent'teki YÖK binasına yürümek istedi. Yürüyüşe izin vermeyen polis ekipleri gruba müdahale etti.

GENÇ-DER üyesi bir grup Kızılay Meydanı'nda toplanarak 'ODTÜ'den ağaçları kesip yol yapacağına, YÖK'ü yık orman yap' pankartı açtı. Ellerinde fidanlar bulunan grup, Bilkent’te bulunan YÖK binasına gitmek için daha sonra Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden yürüyüşe geçti. Grubun önü bir süre sonra çevik kuvvet ekipleri tarafından kesildi.

Polis, yapılan yürüyüşün kanunsuz olduğu ve dağılmaları yönünde gruba uyarıda bulundu. Yürümekte ısrar eden eylemcilere çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Yaka paça gözaltına alınan 24 kişi polis otobüsüne bindirilerek Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Müdahale sırasında ise fidanların saksıları ile birlikte kırıldığı görüldü.Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

ŞABAN
26 Ekim 2013 20:34

Türkiye'de yasadışı uygulamaları protesto etmek yasadışıdır. Yasadışı olmayan uygulamaları protesto etmek de öyle... Kimse, demokratik bir hak olan protestoyu aklından geçirmesin... 12 Eylül Anayasası bile halkımıza bol geliyor! Bu sorunu çözmek için Meclis'te iktidar ve muhalefet partileri hararetli bir çalışma yürütüyorlar. Ah, bir de halk demokratik haklarını kullanmaya bu kadar hevesli olmasa, işleri ne güzel yürüyecek!


GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ