Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Mart 2017

 

DÜNYA

26 Ekim 2013

Tahta çıkmak için acelesi yok

Prens Charles sanılanın aksine kral olmayı bir hapishaneye benzetiyor.

reklam
Time dergisi, son sayısının kapağına İngiltere tahtının birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles'ı 'Unutulmuş Prens' başlığıyla taşıdı.

Dergiye göre Charles sanılanın aksine, tahta çıkışı bir tür hapishane hayatı olarak görüyor. Bu nedenle de kral olmak için acelesi yok.

Tarihin en uzun süreli veilahtı unvanına sahip olan Charles genellikle tahtı 87 yaşındaki Kraliçe'den almak için umutsuzca çabalayan biri olarak resmediliyor.

Ancak Prens'in 50'den fazla yakın dostu ve çalışanıyla konuşan Time'e göre Galler Prensi kral olmak için hiç de acele etmiyor. Hatta şimdiden tahtın ağırlığını hissediyor.

Yakınları, Prens Charles'ın istediği pek çok şeyi gerçekleştiremeden tahta çıkmaktan ve hapishane benzeri bir hayat yaşamaktan kaygı duyduğunu söylüyor.

Bu hafta ilk torununun vaftiz törenine katılan Galler Prensi Charles, gelecek ay 65'inci doğum gününü kutlamaya hazırlanıyor.

1981 yılında Lady Diana ile evlenen Prens Charles’ın bu evliliği yıllarca konuşulmuş, Diana, başta İngiliz halkı olmak üzere dünyada birçok kişinin hayranlıkla izlediği bir isim haline gelmişti.

Ancak Lady Diana ile Prens Charles’ın evliliği 1996 yılında resmen sonlanmış, 1997'de ise 'halkın prensesi' olarak adlandırılan Diana hayatını kaybetmişti.

Prens Charles 2005’te Camilla Parker Bowles ile ikinci evliliğini yapmıştı.