Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

23 Mart 2017

 

İSTANBUL

26 Ekim 2013

Kadıköy'de dolu dolu program

Kadıköy Belediyesi 29 Ekim'i coşkuyla kutluyor.

reklam
İSTANBUL, (DHA) - Cumhuriyet Bayramı'nı her yıl renkli etkinliklerle kutlayan Kadıköy Belediyesi, Cumhuriyetimizin 90. yaş günü için de renkli ve farklı kutlama etkinlikleri hazırladı. İskele Meydanı'nda 21 Ekim günü geleneksel Meşale Yakma Töreni ile başlayan kutlamalar, Bağdat Caddesi'nde , Bayrak Dağıtım etkinlikleri, Cumhuriyet Ağacı açılışı, Araç Konvoyu ve Kadıköy Belediye Gönüllüleri ile Renkli Resmi Geçit töreni, Bağdat Caddesi Cumhuriyete Bağlılık Yürüyüşü ve Volkan Konak Konseri ile devam edecek.

RESMİ GEÇİT TÖRENİNDE BİR İLK; BAYRAK KIYAFETLİ 2 BİN KİŞİ VE KLASİK OTOLAR

Kadıköy'deki kutlamaların en renkli görüntüleri ise Bağdat Caddesi'ndeki kutlamalarda yaşanacak. Bağdat Caddesi kutlamalarının ilk bölümü olan Resmi Geçit Töreni'nde Kadıköy Belediyesi'nin oluşturduğu araç konvoyu ile Kadıköy Belediyesi Gönüllülerinden, iki bin kişinin ay-yıldızlı kıyafetlerle geçişi damgasını vuracak.

29 Ekim Salı günü Sabah saat 10.30 da Bağdat Caddesi Feneryolu ışıklarda yapılacak Resmi Geçit Töreninde, 150 bisikletçi bisikletleri ile İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyesi 45 kişi de klasik otomobilleriyle resmi geçit törenine renk katacaklar.

BAĞDAT CADDESİ'NDE CUMHURİYET'E BAĞLILIK YÜRÜYÜŞÜ

Kadıköylülerin her yıl büyük bir coşkuyla katıldığı, Geleneksel Cumhuriyet'e Bağlılık Yürüyüşü yine on binleri Bağdat Caddesi'nde buluşturacak. Kadıköy Belediyesi'nin 5 bin Türk Bayrağı, meşale ve Atatürk posteri ve renkli ışıklı çubuk dağıtacağı yürüyüş Bağdat Caddesi Suadiye ışıklardan başlayacak. Yürüyüş Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün okutacağı Cumhuriyet'e bağlılık andının tekrarlanmasından sonra Caddebostan'da son bulacak. Yürüyüş sırasında çeşitli ışık, ses gösterileri ve sahne şovları da sahnelenecek. Kutlamaların son etkinliği ise Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği Volkan Konak Konseri. Cumhuriyet'e bağlılık yürüyüşü sonrasında 29 Ekim Salı günü saat 21.30'da Caddebostan sahilde yapılacak konser de Volkan Konak, katılımcılara Cumhuriyet Coşkusunu yaşatacak.

CUMHURİYET MESAJLARI AĞACI

Bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılı anısına 90 aydın, sanatçı, gazeteci ve yazardan alınan Cumhuriyet mesajları da Bağdat Caddesi'ndeki bir çınar ağacında sergilenecek. Yaşar Kemal'den Fazıl Say'a, Yıldız Kenter'den Yılmaz Özdil'e, Melih Aşık'dan İdil Biret'e kadar bir çok ünlü ve saygın ismin Cumhuriyet ile ilgili mesajlarının yer aldığı Bağdat Caddesi'ndeki (Kazım Kulan Çarşısı önü) Cumhuriyet Ağacının açılışı ise 27 Ekim Pazar günü saat 14.00 de yapılacak.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

GerÇek kadıköylü
27 Ekim 2013 13:59

Aldık dedikleri bayrakları bu akşam yürüyüşde dağıttık bitti diyecekler. Şu anda minareye kılıfı giydıriyorlar . Uyan ey halkım

İSTANBUL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ