Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

İSTANBUL

26 Ekim 2013

Bisiklet yolları artık mavi

Belediyeden güvenli sürüş için mavi yol uygulaması.

reklam
7.5 Km'lik bisiklet parkuruyla İstanbul’un en uzun bisiklet yoluna sahip olan Kadıköy’de, bisikletçilerin güvenli sürüşleri için özel olarak Kadıköy Belediyesi tarafından maviye boyanan bisiklet yolu açıldı.

Mavi renk ile renklenen Yoğurtcu Parkı-Fenerbahçe bisiklet yolu, çeşitli bisiklet guruplarının katıldığı renkli bir etkinlik ile açıldı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Tanyol, Betek Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk ile Süslü Kadınlar ve Bisiklet Yoluna Sahip Çık adlı bisiklet gruplarının katıldığı açılış da renkli görüntüler vardı. Açılış öncesi mavi bisiklet yolunun bir bölümü gruplar tarafından boyanırken, takım elbiseleriyle etkinliğe gelen başka bir bisiklet grubu da tango gösterisi yaptılar. Verilen başlama komutundan sonra mavi yolu kullanan bisikletçiler Kalamış’a kadar tur attılar. Bisikletçiler, mavi bisiklet yolunun hem kendileri hem de diğer sürücülere güvenli kullanım imkanı verdiğini söylediler. Kadıköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Mahmut Tanyol da, Kadıköy Belediyesi olarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak istediklerini belirterek, bisiklet kullanımı teşvik etmek için 7,5 km.bisiklet yolu yapıldığını, bunun devam edeceğini de kaydetti.

Kadıköy Belediyesi ve Filli Boya’nın ortaklaşa düzenlediği proje kapsamında İstanbul’un en uzun bisiklet parkurlarından biri olan Yoğurtçu Parkı – Fenerbahçe bisiklet yolu hem yeni renklerine hem de daha güvenli sürüş özelliğine kavuşmuş oldu.

Sosyal medyada #BisikletHayataRenkKatar hashtagiyle bisiklet kullanmanın önemine vurgu yapılan mavi bisiklet yolları, Kadıköy de başka güzergahlarda da devam edecek.