Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Mart 2017

 

GÜNCEL

26 Ekim 2013

ODTÜ'de yine gazlı müdahale

Polis bu gece ODTÜ'ye çok daha sert müdahale ediyor. Bir öğrenciyi ateşe ittiler!

reklam
Sendika.org/ Gerçek Gündem 100. Yıl Mahallesi halkı ve ODTÜ’lüler ODTÜ yerleşkesindeki ağaç katliamının yapıldığı alana yürüdü. Polis yürüyüşe gaz bombaları ile müdahale etti. ODTÜ'nün üzerinde polis helikopterleri uçuyor!


23.41 Ankara Batıkent’te yüzlerce kişi Ethem Sarısülük Parkı’na yürüdü. Batıkentliler destek için polis müdahalesinde yaralanan bir direnişçinin bulunduğu Çayyolu Artı Hastanesi’ne gidiyor.

23.23 ODTÜ’de bu akşamki protesto sonlandı.

23.07 ODTÜ’ye destek için Batıkent Meydanı’na yürüyen Batıkentliler yeniden metroya yürüyor. Onlarca araç konvoyu direnişçilere destek veriyor.

22.46 ODTÜ yol inşaatının yapıldığı bölgede iki iş makinesi ateşe verildi.

22.36 Ankara Batıkent halkı ODTÜ için Batıkent Metrosu önünde toplanmaya çağırıyor. Şu an yüzlerce kişi ODTÜ sloganları atıyor.

22.18 Polis ormanın içinden gelerekldevam ediy saldırmaya müdahaleye devam ediyor. Çok sayıda plastik mermi kullanılıyor. Polis helikopteri sürekli direnişçiler üzerinde geziyor.

22.36 Ankara Batıkent halkı ODTÜ için Batıkent Metrosu önünde toplanmaya çağırıyor. Şu an yüzlerce kişi ODTÜ sloganları atıyor.

ATEŞE SÜRÜKLEDİLER

22.18 Polis ormanın içinden gelerek saldırmaya devam ediyor. Çok sayıda plastik mermi kullanılıyor. Polis helikopteri sürekli direnişçiler üzerinde geziyor.

sendika.org - Yaralı Kolektif üyesiyle ilgili ayrıntılar öğrenildi. Polisin ormanın içinden pusu kurarak direnişçilere saldırmasıyla yaralanan ve başı yarılan Kolektifçi, darp edildikten sonra ateşe itilmiş. Yaralanan direnişçinin elinde, dizinde ve göbeğinden sırtına doğru ciddi yanıklar var. Direnişçi, tedavisi için hastaneye götürülüyor.22:15 Polis tarafından ateşe sürüklendiği iddia edilen Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrencinin yanan ve kana bulanan önlüğü:

@SolAcikkol: A4 yokuşunda öğrenciler gerçek mermi buldu!21.39 Polis çok sayıda direnişçiyi gözaltına aldı.

21.29 sendika.org'un iddiasına göre polis bir Kolektif üyesini ateşe sürükledi. Üniversitelinin sırtında yanıklar var. Polis saldırıları nedeniyle bir Kolektif üyesinin de gözünün altı açıldı. Hatırlanacağı üzere Gezi eylemleri sürerken polisler Sarıgazi Demokrasi Caddesi'nde işinden dönen Hakan Yaman'ı ateşe atmıştı. Yaman yaşadıklarını "5-6 polisin bana doğru koşarak geldiğini gördüm. Vurdu, beni yere düşürdü. (…) Sert cisimlerle vuruyorlardı, hissediyordum ama göremiyordum. O yetmezmiş gibi içlerindeki sivil polis direk gözümün içine bir şeyle vurmuş. Gözümü çıkartmış resmen. O da yetmezmiş gibi bu sefer çekip ateşin içine bırakıyorlar" diye anlatmıştı.

21.21 Pusu kurarak ormanın içinden gelen polis saldırıları nedeniyle yaralananlar var. Direnişçilerin bir kısmı hastaneye kaldırılırken bir kısmı da yurtlarda tedavi ediliyor.

21.16 Polisler ormanın içinden gelerek öğrencilere müdahale etti.

21:20 (SOL) Ormanlık alana pusu kuran polis, çok sayıda öğrenciyi coplayarak yaraladı. Yaralanan öğrenciler yurtlara getirilerek arkadaşlarının çabasıyla tedavi ediliyor.

21.15 ODTÜ direnişçilerin havai fişekleriyle aydınlanıyor.

20.59 Gazete ODTÜ’nün Twitter hesabından paylaştığına göre, bir öğrenci plastik mermiyle omzundan yaralandı.

20:38 Polisin okul arazisine attığı gaz bombaları nedeniyle çıkan ufak çaplı yangınlar öğrencilerin çabasıyla söndürülüyor. Üzerinde "ODTÜ'lü ormanına sahip çıkıyor" yazan bir su tankeri, söndürme çalışmaları için yangın çıkan bölgeye ulaştı.20:00 An itibariyle polis ODTÜ içerisinde gazla müdahaleye devam ediyor. Yurtlardan öğrencilerin katılımıyla öğrencilerin direnişi sürüyor.

19.44 Polis yeniden gaz bombalarıyla müdahaleye başladı. “Her yer ODTÜ her yer direniş” sloganları atılıyor.

19.37 ODTÜ’de helikopter sesleri kesilmiyor. Polis geri çekildi.

19.23 Barikatlar yanıyor. Çatışmalar devam ediyor.

19.15 Polisler Nizamiye’ye kadar geri çekildi. Öğrenciler ilerliyor.

19:04 Alanda yapılan anonslarda atılan gaz bombaları nedeniyle, ODTÜ Ormanı'nda yangın çıktığı duyuruldu. Yangını söndürmek yine öğrencilere düştü.19:00 Polisin müdahalesi sert bir şekilde sürüyor. Sürekli gaz bombaları atılıyor, tomalar okul içerisinde.

18.54 ODTÜ’lüler polis saldırısına karşı barikat kuruyor.

18. 46 Polis ODTÜ yerleşkesine girdi. ODTÜ gaz bulutu altında.18.44 Polis müdahalesi başladı. Polise havai fişeklerle karşılık veriliyor.

18.43 Polis, direnişçilerin dağılması için anons geçti. TOMA direnişçilere doğru ilerliyor

ODTÜ ormanının katledildiği araziye yürümek için 100. Yıl halkı mahallelerinde, ODTÜ öğrencileri ise ODTÜ A4 kapısı önünde toplandı. Mahalle halkı ve ODTÜ’lüler kapı önünde birleşip yürüdü.

Özel harekat helikopterleri direnişçilerin üzerinde dolaşıp görüntü alıyor. Direnişçiler ağaç katliamının yapıldığı araziye doğru ilerliyor. Çok sayıda polis, bölgeye konuşlandı.

18.43 Polis, direnişçilerin dağılması için anons geçti. TOMA direnişçilere doğru ilerliyor

Yürüyüşü Kolektif Basın isimli kullanıcı yayınlıyorLive streaming video by Ustream

Müdahale anı DHA kameralarına böyle yansıdı:


Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.


Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.