Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

İSTANBUL

26 Ekim 2013

Sarıgül Cebit fuarında

Sarıgül'den bilgileri kaynağına rağmen kontrol edin çağrısı.

reklam
Enver ALAS - İSTANBUL,(DHA) Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cebit Bilişim Avrasya Fuarı'nda Şişli Belediyesi tarafından kurulan standı gezdi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Mustafa Sarıgül, fuarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkezi,CHP'li Sarıyer Belediyesi ve Sosyal Demokrat Belediyeler Bilişim Platformu'na ait standları da ziyaret etti. Sarıgül, ziyareti sırasında standaki görevliler tarafından alkışlarla karşılandı.

Sarıyer Belediyesi'nin standına uğrayan Sarıgül CHP'li Belediye Başkanı Şükrü Genç ile kısa bir süre sohbet etti. CHP'li belediyelerin standlarını tek tek gezen Sarıgül ile partililerin yakından ilgilendiği görüldü.

Mustafa Sarıgül, Yeşilköy'deki CNR EXPO Fuar alanında devam eden CeBİT Bilişim Fuarı'nda Şişli Belediyesi'ne ait standını gezerek yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şişli Belediyesi'ne ait standın içinde toplanan bir grup vatandaşa yönelik kısa bir konuşma yapan Sarıgül, bilimin tekniğin, fenin ve teknolojinin ilerlemesinin herkes için önemli olduğuna dikkat çekti. Sarıgül, "Bir parmağınızla dokunduğunuz zaman bütün dünya ayağınızın altında, gözlerinizin önünde. Ancak önemli olan nedir biliyor musunuz? O gördüğünüz dünya nasıl olmalıdır? O tuşa dokunduğunuz zaman size gelen bilgiler haktan, hukuktan, adalet duygusundan, bireyin özgürlüğünden yana mı yoksa size gelen bilgiler bilgi karmaşasıyla mı geliyor? Size gelen bilgiler güçlüden yana mı yazılmış bilgiler, haklıdan yana mı yazılmış bilgiler. Bütün mesele ona bakmak lazım. Hepinizden rica ediyorum; hiçbir zaman güçlüyle beraber olmayın her zaman haklıyla beraber olun. Önümüzdeki günlerde, bugünlerde bilgi kargaşası çok fazla sunulacak. Seçimler yaklaşıyor ve olmadık bilgiler piyasaya sürülecek. Sakın ha sakın her gördüğünüz bilgiye kim söylerse söylesin ilk etapta bir kontrol edin. Çünkü başkalarının adına bilgi gönderenler de var. Önce Allah'ıma inanın, sonra vicdanınıza inanın ve o bilgileri ona görü kontrol edin." Hayat bir sahne ve o sahnede herkesin bir görevi var. Hayat bir yarış ve o yarışta herkes sizi izliyor. İnşallah o yarış adaletli bir yarış olur. Biz adaletten hiçbir zaman ayrılmayacağız. Çünkü biz koltuğumuzu korumayacağız. İnançlara saygılı laikliği ve cumhuriyetimizin değerlerini en güzel şekilde koruyacağız" diye konuştu.

AKP STANDINA DA UĞRADI

Öte yandan Sarıgül, fuarda AKP standına uğrayarak buradaki görevlilere de başarılar diledi.