Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

EKONOMİ

26 Ekim 2013

Dershane öğretmeni 'paso' kazandı

2012 yılında başlayan paso mücadelesinde kazanan taraf öğretmenler oldu.

reklam
Sendika.org - Güvencesiz çalışan ücretli öğretmenlerin 2012 yılında başlattıkları paso hakkı mücadelesi kazanımla sonuçlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu taşım araçlarından çıraklık okulları, açık lise öğrencileri, dershaneler ve kuran kursu öğrencileri ile öğretmenlerinin de indirimli olarak yararlanabileceğini bildirdi.

İstanbul’da bundan böyle, metro, tramvay, şehir hatları vapurları, deniz motorları, TCDD banliyo trenleri, İETT, Otobüs AŞ ve Özel Halk otobüsleri gibi şehir içi toplu ulaşım araçlarından çıraklık okulları, açık lise öğrencileri, dershaneler ve kuran kursu öğrenci ile öğretmenleri de indirim hakkından yararlanabilecek.

CHP’lerin eylül ayında verdiği önerge doğrultusunda gündeme gelen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oy birliğiyle geçen kararın temeli güvencesiz çalışan ücretli öğretmenlerin 2012’nin Şubat’ındaki eylemlerine dayanıyor. Güvencesiz çalışan dershane öğretmenleri, İETT’nin indirimli paso hakkından yararlanmak için eylemler yapmış, konuyla ilgili açtıkları davada öğretmenler lehine karar çıkmıştı.