Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

YEREL SEÇİM

27 Ekim 2013

Maltepe'de katılımcı bildirge

Maltepe ilçesinde yerel yönetim seçimlerine yönelik katılımcı bir çalışma sürüyor.

reklam
Türkiye’nin Mart 2014 yerel seçimler atmosferine girdiği şu günlerde İstanbul Maltepe’de, yerel yönetim seçimlerine yönelik katılımcı bir çalışma sürüyor.

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ali KILIÇ, “demokratik, katılımcı, şeffaf bir yönetimi Maltepe’de egemen kılmak için” halkla bir araya geliyor. Mahallelerde, sokaklarda, işyerlerinde, evlerde, derneklerde, kahvehanelerde Maltepelilerin talep, beklenti ve sorunlarını tartışıyor.

Kadın başlığının kadınlar, engelliler başlığının engelliler, her bir konunun ilgilileri tarafından kaleme alındığı ve tüm konularda demokratik katılımcılığın etkili bir örneğinin sergilendiği bu çalışma sonucunda, “Maltepe Halkının Yerel Yönetim Bildirgesi” halkla birlikte hazırlandı ve imzaya açıldı.

19 maddeden oluşan “bildirge” Maltepelilerin nasıl bir yerel yönetim istediklerinin de perspektifini sunuyor.

Bildirge, “Demokratik, Katılımcı ve Şeffaf Bir Yönetim” isteğiyle başlıyor. Halkın söz ve karar hakkının bulunduğu, yerel yönetimlerin işlem ve harcamalarının denetime açık hale getirildiği, halka hesap veren, halkın denetimine açık bir yerel yönetim talebi öne çıkıyor.

Bildirge, alt yapı sorunları, barınma hakkı ve sorunu, temiz bir çevre ve yeterli yeşil alanlar isteği, suç ve şiddetten arındırılmış güvenli sokaklarda yaşama talebi, sağlık, spor, eğitim, kültür ve sanat, sosyal hizmetler, istihdam, trafik çilesi, iş cinayetleri gibi yerel yönetimlerin çözüm araması ve bulması gereken pek çok konuya değiniyor.

Engelliler, kadınlar, gençlik, yaşlılar gibi dezavantajlı toplumsal kesimlerin ihtiyaç ve talepleri de bildirgede yer alıyor.

Maltepe sokaklarında bildirge için imza kampanyası devam ediyor. Ayrıca yurttaşlar www.kilicali.com ve www.change.org web siteleri üzerinden internet ortamında bildirgeyi imzalayarak kampanyaya destek veriyor.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

nazlı
28 Ekim 2013 20:26

ali bey gerçekten çok çalışkan biri. böyle insanlarla sosyal demokrat belediyecilik gerçek olur.

pınar
28 Ekim 2013 19:21

ali kılıç bulunduğu tüm görevlerde fark yaratmak demektir. yine fark yaratmış. umarım belediye başkanı olacak ve o zaman da maltepe'yi farklılaştıracak yaratacak.

Başkan
28 Ekim 2013 18:04

Durma ilerle Gençlik Seninle Ali Başkan

Glando
28 Ekim 2013 17:33

Parti içinde aldığı görevlerde partimizin oy oranını yükselten Ali Kılıç Maltepe'de Büyük Çalışmalara İmza Atacağını Düşünüyorum Maltepe Gençlik Kollarından Bir Kardeşiniz Olarak Ali Kılıçı Deatekliyorum

Levent Biltekin
28 Ekim 2013 11:04

halka dokunmasıyla projeleriyle maltepe halkını heyecanlandıran Ali başkan yolun açık olsun sonuna kadar seninleyiz

Tüm Yorumlar (8)

YEREL SEÇİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ