Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

SİYASET

27 Ekim 2013

Ahmet Kaya bayrak dağıtıyor

CHP ilçe yönetimi Türk bayrağı ve Andımız'ı dağıtıyor.

reklam
CHP Ortahisar İlçe Yönetimi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılında Trabzon’u bayraklarla donatmak için 5000 TÜRK BAYRAĞI ve 5000 adet kendi tasarımları olan Andımız'ı dağıtacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan CHP’nin Ortahisar İlçe Başkanı Ahmet Kaya şunları söyledi:

"Pazartesi günü esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Adına demokratikleşme paketi denilen dayatma paketiyle kaldırılan andımızı ve Bayrağımızı dağıtacağız.

Ben çocuğumun andımızı okumasından ve andımızdaki sözleri içselleştirmiş bir vatan evladı olmasından onur duyan bir babayım.
”TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM, İLKEM; KÜÇÜKLERİMİ KORUMAK, BÜYÜKLERİMİ SAYMAK, YURDUMU, MİLLETİMİ ÖZÜMDEN ÇOK SEVMEKTİR.” Bu sözler kimi rahatsız edebilir?

Andımızı kaldıranlar bilmeli ki, Bu topraklar üzerinde yaşayan, etnik kimliği, dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun tüm insanların ortak adı Türk milletidir ve bu vatanın adı Türkiye'dir.

Andımızın “Irkçı“ bir söylem olduğunu ve o nedenle kaldırıldığını iddia edenlere soruyoruz; Bizler 7 yaşından beri gururla andımızı okumuş bir nesiliz. Kime ırkçılık yaptık? Bu Böyle Gidemez!

Bahaneler üretiliyor ve üretilen bu bahanelerle bizi biz eden, bizi bir ve bütün Türk milleti eden değerlerimize saldırılıyor. Bu böyle gidemez!”

Cumhuriyetimizin 90. yılında yılında herkesi, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, Cumhuriyet değerlerimize daha bir bilinçle sahip çıkmaya, evlerini, iş yerlerini Bayraklarla donatmaya davet ediyoruz. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun.”