Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

YEREL SEÇİM

27 Ekim 2013

Soner Çetin projelerini açıkladı

CHP Adana Adayı Soner Çetin öğrenci yurdu projesini hayata geçireceğini belirtti.

reklam
Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, öğrencilere göreve gelecekleri andan itibaren hayata geçireceği proje hakkında bilgi verdi.

Soner Çetin, görevi devraldığı andan itibaren öğrenci yurdu projesini hayata geçirerek öğrencilerin barınma sorunlarını ortadan kaldıracaklarını bildirdi.

Her anne babanın en büyük arzusunun çocuklarının iyi bir üniversite eğitimi alması, eğitimini alırken de barınma sorununun olmaması olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, “Çocuklarımız geleceğimizdir. Hayatta her türlü soruna onlar için katlanırız. Yüksekokul okumak isteyen öğrencilerimizin karşısındaki en büyük sorun barınma sorunudur. Biz Adana Sevdalısıyız. Adanalılar için yola çıktık.

Bu kente ve kentte yaşayan herkese karşı hizmet vermek amacıyla 15 aydır çalışıyoruz. Yerel yönetimlere talibiz. Görevi isterken de herkese eşit hizmet vereceğimizi ilan ediyoruz. Hizmet vereceğimiz katmanların içerisinde öğrencilerimiz büyük değer taşımaktadır. Öğrencilerimizin barınma sorununa çözüm bulmak amacıyla yurt projemizi hayata geçireceğiz. Yurtta iyi bir denetim mekanizmasını işleterek, her türlü sorunlarının çözümünde ailemle ve ekibimle birlikte her an yanı başlarında olacağız.

Böylece Adana’ya çocuklarını okumaya gönderen ailelerimizin gözünün arkada kalmamasını sağlayacağız” dedi.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğrenim gören gençliğin en büyük sorunu olarak barınma ihtiyacını gösteren Soner Çetin “Bu sorunun çözümü için yerel yönetimler hiçbir şey yapmamış, ülkeyi yöneten hükümet de öğrenci yurdu yapan belediyelere milyonlarca liralık ceza kesmiş.

Hükümet belediyeleri cezalarla korkutmuş, belediyeler de ceza korkusundan bu çok önemli soruna el atmaktan kaçınmışlardır. Bunun neticesinde bugün ülkemizde ve şehrimizde binlerce öğrenci barınma sorunu çekmektedir. Biz Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiğimiz andan itibaren hükümetten korkmadan, kesilecek cezaları hiçe sayarak öğrenci yurtlar projesini hayata geçireceğiz.

Genç kardeşlerimizin eğitim hayatlarını daha rahat sürdürmeleri için karşılaşacakları sorunların çözümünde aktif rol oynayacağız. Eşimle beraber bir baba, anne, ağabey, kardeş sevgisiyle tüm sorunlarının çözümünde aktif rol oynayacağız. Sorun üreten değil, çözüm üreten bir yönetim biçimini halkımızın hizmetine sunacağız" diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, öğrenci yurdu konusunu ülke geneline yaymak için göreve geldiği andan itibaren yoğun bir çalışma programı uygulayacaklarını ve sorununun çözülmesi konusunda mücadele edeceklerini bildirdi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

gamze yurtçu
28 Ekim 2013 09:48

benim kızım çukurova üniversitesinde okula bu yıl başladı. yalovadan gemiştik. tanıdık kimse de yoktu. güvenli bir yurt çok önemli. inşallah olur.


YEREL SEÇİM KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ