Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

25 Mart 2017

 

SİYASET

27 Ekim 2013

Erdoğan HDP'ye mesaj yolladı

HDP'nin kongresine davet edilen Başbakan Erdoğan toplantıya mesaj gönderdi.

reklam
ANKARA (ANKA) – İstanbul Milletvekil Sırrı Süreyya Önder, kongrede yaptığı konuşmada HDP’nin herkesin kendisi olarak iş göreceği, ifade edebileceği yegane platform olduğunu ifade ederek, “Saçma sapan paketlerle bu sundukları demokrasi kırıntılarıyla bizim bahtiyar olmamızı, Mecmun-u şükran olmamızı, sultanımız efendimizi eteklemek istiyorlar. Çok beklersiniz. Kimseden şefaat beklemiyoruz, kurtuluşumuz kendi ellerimizdedir” dedi.

HDP’nin “Bu daha başlangıç” sloganıyla “Büyük Kongre” olarak adlandırdığı 1. Olağanüstü Kongresi, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapılıyor.

Kongrede terör örgütü PKK’nın elabaşı Abdullah Öcalan’ın mesajı okundu. Bunun ardından ise İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder bir konuşma yaptı.

Kürt sorunu konusunda bugüne kadar kullanılan yaygın söylemi eleştiren Önder, “Özellikle Kürt halk uyanışı ve direnişini sağcı bir perspektife mahkum etmeye gönüllü insanlar, medyadan, televizyonlardan her gün sol, sosyalist emek değerleriyle Kürt halkı bağını kessin diyorlar. A’dan z’ye bunu söylüyorlar. Kürt halkını aşağılıyorlar. Bu isyanın başladığı her gün özellikle son 40 yılda Kürtlerle sosyalistler yan yana değillerdi. Kürt eşittir sosyalist, sosyalist eşittir Kürt’tü. Bu gerçeği unutuyorlar. Saçma sapan paketlerle bu sundukları demokrasi kırıntılarıyla bizim bahtiyar olmamızı, Mecmun-u şükran olmamızı, sultanımız efendimizi eteklemek istiyorlar. Çok beklersiniz. Kimseden şefaat beklemiyoruz, kurtuluşumuz kendi ellerimizdedir” dedi.

Önder, en masumunun bardağın dolu tarafına bakmasını söylediğini ifade ederek, şöyle konuştu:
“Bardağın dolu tarafını görecek bir şey yapmadınız ki. Kimseden şefaat beklemiyoruz. Kurtuluşumuz kendi ellerimizde. İtibarsızlaştırıcı söylemlerin lügatimizde yeri yoktur. Devir artık barikatlar devridir. 78’le, Kürt hareketiyle, grevlerle, Nevruz kutlamalarıyla, Gezi’yle, Hatay’la başlayan süreç, ODTÜ ile taçlanmıştır. Bu barikatın çimentosu HDP’dir. Herkesin kendisi olarak iş göreceği, ifade edebileceği yegane platformdur HDP. Bu o kadar kıymetlidir ki, egemenleri bu kadar telaşlandırmıştır.

Bugüne kadar emek veren yoldaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu günden sonra bu emaneti üstlenecek olan yoldaşlarımıza omuz vereceğimizi, yan yana duracağımızı söylüyoruz. AKP realiteye toslamıştır. Bilimsel bir şeydir bu. İş görme kabiliyeti yoktur. Öfkelenince çok güzel olmuştunuz. Bir araya gelince daha da güzel oldunuz.”

-“DUVAR KURANLAR KAYBEDECEK”-

Önder’in ardından konuşan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, HDP’nin umudun büyütüleceği, halkların kucaklanacağı, demokratik halkların öz yönetimini kuracağı gerçek adres olduğunu belirtti. Tüm imkan ve enerjilerini HDP’nin büyümesi için sarf edeceğini dile getiren Kışanak, “Kürtler, her zaman gerçek demokratik bir cumhuriyetin kurulmasını arzuladı. Her zaman elimizi Türkiye’nin batısına uzattık. Halkların eşit, gönüllü birlikteliğine her zaman inandık.

Bunları HDP çatısında gerçekleştirme zamanı geldi. Açıkça söylüyoruz. Duvar kuranlar kaybedecek, halklarımız arasında köprü kuranlar kazanacak. Bizi ayırmak isteyenler, haklarımızı gasp edenler, özgür nefes almayı bize çok görenler kaybedecek. HDP halkların özgürlüğü olacaktır” dedi.

-ERDOĞAN’DAN KONGREYE MESAJ-

Başbakanı Erdoğan da HDP Olağaüstü Kongresi’ne bir mesaj gönderdi. HDP’nin bugün Ankara’da toplanan kongresine davet edilen Başbakan Erdoğan, kongreye telgrafla mesaj gönderdi.

Erdoğan, mesajında “Halkların Demokratik Partisi Olağanüstü Kongresi’nde nazik davetiniz için teşekkür ederim. Kongre çalışmalarının birlik ve beraberlik içinde geçmesi temennisi ile alınan kararların partiniz ve Türk siyasi hayatı için hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcıları selamlıyorum” dedi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

ülker pazarlamacısı
28 Ekim 2013 10:47

RTE nin millet kavramı:
...

“İllâ başına 'Türk' ifadesi gelecek. Sen illâ oraya onu 'Türk Milleti' diye dayatırsan, öbürü de diyor ki 'Hayır, Kürt milleti', öbürü çıkar 'Laz milleti', Öbürü 'Boşnak milleti.' Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki 'Türk Milleti hepsini kavrar.' Hayır Türk Milleti hepsini kavramaz, millet hepsini kavrar. Çünkü millet kavramının içinde, Türk'ü de Kürt'ü de Laz'ı da Çerkez'i de var şu da var, bu da var."

cevdet bozkurt
28 Ekim 2013 09:32

Türkiyede CHP'i ve CHP'lileri CHP den koparma,Solu pöl parçala projesinin siyasi ayağıdır.

Gerçek Devrimci Yurtseverler bunun böyle olduğunu biliyor.

cevdet bozkurt
28 Ekim 2013 09:21

“Özellikle Kürt halk uyanışı ve direnişini sağcı bir perspektife mahkum etmeye gönüllü insanlar, medyadan, televizyonlardan her gün sol, sosyalist emek değerleriyle Kürt halkı bağını kessin diyorlar. A’dan z’ye bunu söylüyorlar. Kürt halkını aşağılıyorlar.
************************

Sırrı efendi,ben bunu birazdaha ileri götüreyim...Solcular,Devrimciler,Sosyalistler Kürt halkıyla değil sizin gibi sosoyalitlerle,solu ve sosyalistliği pkk'e mahkum edenlerle arasını açıyor.Beni bile bu değerlerden soğuttunuz.Türkiyede solun neden büyümediği,neden sağ iktidarların alternatifi olamadığı ne yazık ki sol değerlerin kürtcülerin söylemleri haline getirildiğindendir.Gezi eylemleri için faşist,ırkcı,ulusalcı eylemciler olarak niteleyen eş başkanınız,şimdi kalkıp Gezi isyanına bile sahip çıkmanız bu haraketi nasıl provoke ettiğinizi açıkca ortaya koyuyor.Başbakan ve emperyal güçler şunu anlamış durumdalar.Türkiyede değişimin Ulusalcı Yurtseverleri,Atatürkçü Devrimcileri böl parçala tasviyet et projeleriyle yok edeceğini anladılar.Bütün bu partileşmeniz,sözde 1kürt alevi"vatandaşları CHP den koparmak için hayata geçirilen bir projedir.Sizde bu projenin piyonlarısınız.Bir Devrimci aynı zamanda Alevi biri olarak red ediyorum.Aleviler bu oyuna gelmeyecekler.

Neyimiş Türkiye partisi...Kongerede tek bir Türk bayrağının olmadığı yerde aponun poster ve bayraklarının havada uçuştuğu yerde mi Türkiye partisi olacaksınız!!!

Sizin devrimciliğinizde sosyalistliğinizde batsın.Bu zihniyetiniz bizleri ne yazık ki bu noktaya getirdi:(((


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ