Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

YEREL SEÇİM

27 Ekim 2013

AKP'nin Hemşin adayı Yılmaz

AKP'nin Rize İl Başkanlığına yapılan adaylık müracaatları devam ediyor.

reklam
AK Parti Rize İl Başkanlığınca 1 Ekimde verilen aday adaylıkları startının ardından müracaatlar devam ediyor.

Dursun Ali Yılmaz 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler dolayısıyla Hemşin Belediye Başkan aday adaylığı ile ilgili dosyayı AK Parti Rize İl Başkanlığında Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu’na teslim etti.

Ak Parti Hemşin Belediye Başkan Aday Adayı Dursun Ali Yılmaz’ın kendi anlatımı ile Özgeçmişi ve Adaylıkla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"1970 Rize İli Hemşin ilçesi doğumluyum. Nurluca Köyü İlkokulu’nu, Hemşin Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Rize Tevfik İleri Endüstri Meslek Lisesi ve ardından Kadıköy Ticaret Meslek Lisesini Dışardan bitirdim.

Halen Anadolu Üniversitesi Açiköğretim Fakültesi İktisat Bölümünden Hazıran 2013 tarihinde Mezun oldum.

1989 yılında ayrıldığım Hemşin İlçemden,askerlik görevimi tamamladıktan sonra 1992 yılından bu yana bir İstanbul Beykoz’da yaşamımı sürdürüyorum.

Askerden önce çeşitli işyerlerinde garson olarak çalışıyorken, askerden sonra Ticaret Meslek Lisesini dışarıdan bitirerek muhasebe mesleğine başladım.

Serbest Mali Müşavirlik ofislerinde eleman olarak çalıştım, halen çalışmaktayım. 1992 den bu yana bulunmuş olduğum İstanbul’da Hemşehri dernekleri ve Sivil toplum örgütleri ile birlikte, okul yıllarımdan bu yana bölge gazetesi olan Karadeniz Gazetesinde yazı, haber, röportaj yazmaya başladım.

2004 yılından bu yana Karadeniz bölgesine yönelik ağırlıklı İstanbul’daki dernek ve vakıfların haberlerinin yayınlandığı bir haber sitesinin sahibiyim.

Hemşin ömrümün büyük bölümünü geçirmiş olduğum, doyduğum yer değil doğduğum yerde yaşayıp ilçeme yapabileceğimi düşündüğüm hizmetlerin olduğu bir ilçe.

Umarım bu göreve gelebilir ve Hemşin’in olması gereken gelişmişlik düzeyine ulaşmasında çalışmalar yapmaya ve Hemşin’e hizmet edebilme şerefine erişirim."