Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

KÜLTÜR-SANAT

27 Ekim 2013

Ankara tiyatroya doyacak

18. Ankara Tiyatro Festivali'nde sergilenecek oyunlar ÇSM'de gösterilecek.

reklam
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, 18. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında oynanacak pek çok oyunu Ankaralılarla buluşturacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf tarafından geleneksel hale getirilen tiyatro festivalinin bu yıl 18.’si Ankaralılarla buluşuyor. Bu yıl “Yaşanılası Bir Dünya İçin Sanat” temasıyla gerçekleşecek festival kapsamında 46 oyun “perde” diyor.

Alternatif tiyatro anlayışını geliştirmenin yanı sıra özel ve amatör tiyatroları desteklemeyi amaçlayan festivalin sponsorları arasında yer alan Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi’ni festival oyunlarına açıyor.

5-25 Kasım 2013 tarihleri arasında ulusal ve uluslararası tiyatro topluluklarının katılımıyla gerçekleşecek festivale, yurtdışından, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Emek Sahnesi, İtalya PaoloAvataneo, İran Simurg, Bulgaristan Sparkle Theater, Amerika TurkishAmericanRepertory Theater grupları katılıyor.

ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

Antalya’dan Ankara’ya üniversitelerin tiyatro topluluklarının, Diyarbakır’dan İstanbul’a belediye şehir tiyatrolarının, Mardin’den İzmir’e özel ve amatör tiyatro topluluklarının yer alacağı festivalde çocuklar da unutulmadı. Adım Sanat Merkezi, Çizgi Kukla Tiyatrosu, Park Sanat Merkezi ve Uygur Çocuk Tiyatrosu da çocuklar için sahne alacak. Festival kapsamında, söyleşi ve seminerlerin yanı sıra sokak oyunları da düzenlenecek.

Sokak oyunu, komedi, kara mizah, standup, dram, absürd, müzikal, psikolojik gerilim gibi pek çok türde oyunun oynanacağı festivalin ayrıntılı bilgi http://www.ankaratiyatrofestivali.org/ adresli internet sitesinden ulaşılabilir.