Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Mart 2017

 

EKONOMİ

28 Ekim 2013

Sözlü sınavla avukat alınacak

'Torpil'e yol açtığı için eleştirilen sınavlar tek kriter oldu!

reklam
ANKARA(ANKA) -Spor Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan avukat kadrosuna, sözlü giriş sınavı ile 12 avukat alacak. Sınav 11-13 Aralık 2013 tarihlerinde yapılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, avukat alımı ile ilgili Giriş Sınavı’na katılma şartları şu şekilde ifade edildi:
Adayların başvuru işlemlerinin son günü itibariyle Avukatlık ruhsatnamesine sahip olması gerekecek. Son sıradaki adayla, aynı puanı almış adaylar da sınava katılmaya hak kazanacak. Adayların istenilen belgeleri 30 Ekim 2013 tarihinden 15 Kasım 2013 tarihi mesai saati bitimine kadar elden teslim etmesi gerekecek. Giriş sınavı sözlü olarak yapılacak. Giriş Sınavı, 11-13 Aralık 2013 tarihlerinde saat 10:00’da yapılacak. Sınavın değerlendirilmesi Spor Genel Müdürlüğü Hukuk Müşaviri ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak. Asıl ve yedek listelerinde sıralama yapılırken, adayların giriş sınavı puanının eşit olması halinde, KPSS P3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacak