Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

24 Nisan 2017

 

EKONOMİ

28 Ekim 2013

Eğitim-İş'ten AKP'ye sert eleştiri

"Demokrasiyi, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç görüyorlar"

reklam
ANKARA(ANKA) -Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, Türk ulusunun, ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, gericilik yerine çağdaşlığı seçtiğini belirterek, “Bugün demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet işbaşındadır. Bu zihniyet emperyalist güçlerin de desteğiyle, Lozan Antlaşması’yla elde edilen kazanımları bugün pervasızca yok etmeye çalışmaktadır” dedi.

Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir yaptığı açıklamada, “Türk milleti! Ebediyete akıp giden her 10 senede, bu büyük millet bayramını, daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı, gönülden dilerim. Ne mutlu Türküm diyene!” diyen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıldönümünü tüm ülkede çoşkuyla kutladıklarını vurguladı.

-“ÜLKEMİZ, BAŞTA ORTADOĞU OLMAK ÜZERE HER TARAFTAN ATEŞ ÇEMBERİYLE KUŞATILMIŞTIR”-

Demir, Cumhuriyetin temel niteliklerinin tartışmaya açıldığını, başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnendiğini, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş bilim ve eğitim hedefi terk edildiğini, Türkiye’nin bir karanlığa doğru sürüklendiğine dikkat çekerek şunları kaydetti:
“Bugün demokrasiyi amaç değil, kendi ümmetçi anlayışlarını gerçekleştirmek için araç olarak gören zihniyet işbaşındadır. Bu zihniyet emperyalist güçlerin de desteğiyle, Lozan Antlaşması’yla elde edilen kazanımları bugün pervasızca yok etmeye çalışmaktadır. 90 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu içlerine sindiremeyen emperyalist güçler, bugün taşeron terör örgütleriyle ülkemizi bölmeye çalışmaktadır. Emperyalizmin bir dediğini iki etmeyen siyasi iktidar ise ülkeyi bölmeye çalışan terör örgütüyle müzakere masasına oturmakta, mutabakatlar imzalanmaktadır. Ülkemiz, başta Ortadoğu olmak üzere her taraftan ateş çemberiyle kuşatılmıştır. Komşularımızla sıfır sorun diye yola çıkan siyasal iktidar, emperyalist güçler ve onların dünyayı paylaşma hırslarının taşeronluğunu yaparak ülkemizi büyük bir savaşın eşiğine getirmiştir. Ulusal Kurtuluş Savaşı’yla emperyalizme diz çöktürmüş olan bu topraklar emperyalizmin üssüne dönüştürülmüştür. Bugün özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır.”

-“EĞİTİM İŞ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ, ÜNİTER DEVLET YAPISI İÇİNDE KORUMAYA VE SONSUZA KADAR YAŞATMAYA KARARLI”-

Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak her türlü tehlikenin farkında olduklarını belirten Demir, “Tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni, üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. Yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz” dedi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

mase
28 Ekim 2013 12:59

BUGÜN HERTÜRLÜ İMKANI KULLANIP KUL HAKKI YİYEREK MASUM İNSANLARA ZULMEDENLER EL OĞUŞTURUP GÜLENLER ELBET BİRGÜN BURADA OLMAZ SA ALLAH KATINDA HESABINI VERECEKLERDİR


EKONOMİ KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ