Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

SİYASET

28 Ekim 2013

Tanrıkulu'ndan Şahbaz sorusu

"Şahbaz'ın avukatlığını AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı'nın yapması tesadüf mü?"

reklam
ANKARA (ANKA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Ethem Sarısülük’ü öldüren Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yelkovan’ın yapması bir tesadüf müdür?” diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını yapan Hüseyin Yelkovan AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı ve Altındağ Belediye Başkan aday adayı değil midir? Partiniz Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yelkovan’ın Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını yapması iktidar partiniz ile Ahmet Şahbaz arasındaki organik bir bağı mı işaret etmektedir?

Ethem Sarısülük’ü öldüren Ahmet Şahbaz’ın avukatlığını AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Yelkovan’ın yapması bir tesadüf müdür?
Ethem Sarısülük’ü öldüren Ahmet Şahbaz, bir grup kişi ya da kişiler tarafından korunmaya mı çalışılmaktadır? Eğer korunmaya çalışılıyorsa bu talimatı kim ya da kimler vermiştir?

Ahmet Şahbaz’ın savunma masrafları kim ya da kimler tarafından karşılanmaktadır?
Ahmet Şahbaz’a partinizle fiili ilişkisi bulunan bir kişinin avukatlık yapmasını kim ya da kimler talep etmiştir? Ahmet Şahbaz Baro’dan avukat talebinde bulunmuş mudur?

AKP Altındağ Gençlik Kolları Başkanı ve Altındağ Belediye Başkan aday adayı olan Hüseyin Yelkovan’ın bu kadar hassas bir davada avukat olarak görev yapması etik midir?”