Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

MEDYA

28 Ekim 2013

Facebook'tan bir skandal daha

FEMEN Türkiye'nin haberini paylaşan Facebook kullanıcıları bir uyarı ile şoke oldu.

reklam
Geçtiğimiz günlerde Kadın aktivistler grubu FEMEN'in Türkiye şubesi açıldı. Twitter ve Facebook'tan duyuru yapan gruba ilk destek de dün Didem Dinç'ten geldi.

FEMEN "Türk kadınları birleşin! Haklarınız için mücadele edin! Göğsünüzde politik mesajınızın yazılı olduğu üstsüz bir fotoğrafınızı bize gönderin!" şeklinde mesaj yayınlamıştı. Bu mesajdan sonra üstsüz şekilde poz veren Dinç, vücuduna "Savaşa hayır" yazarak çektirdiği fotoğrafı Twitter'da paylaştı.

Birçok medya kurumunda haber olan olay, sosyal medyada da paylaşım rekoru kırdı. Ancak bugün Facebook üzerinden Didem'in fotoğrafını paylaşanlar şok bir uyarı ile karşılaştı. Facebook, bu paylaşımı kaldırdı ve paylaşımda bulunan kullanıcılarına bir de uyarı yazısı gönderdi. Uyarıda 'Topluluk Standartlarını ihlal ettiği için kaldırıldı' dendi.

Dünya üzerinde Facebook kullanıları tarafından cinsel içerikli fotoğrafların bile paylaşıldığı ve hatta geçtiğimiz günlerde kafa kesme görüntülerine bile onay veren Facebook'un bu tutumu kafalarda soru işareti yarattı.