Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

YURTTAN HABERLER

28 Ekim 2013

Ulaşımda bir “engel” kalktı

Engelli dostu otobüs yaklaşınca durak haber veriyor!

reklam
İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, engelli dostu uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Akıllı duraklardaki duyuru panolarına, yaklaşan otobüslerden hangisinin engelli binişine uygun olduğunu gösteren uyarı işaretleri konuldu.

Yaklaşan otobüslerin kaç durak mesafede bulunduğunu gösteren akıllı durak uygulamasıyla toplu ulaşıma kolaylık getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, mevcut sistemi bir adım daha geliştirerek engellilerin hizmetine sundu. Artık bulunan akıllı duraklarda yaklaşan otobüs bilgisinin yanı sıra, gelen aracın fiziksel engellilerin kullanımına uygun olup olmadığı da belirtiliyor. Işıklı panolardaki hat numaralarının yanında yer alan özel sembollerden otobüsün engelli rampasına sahip olup olmadığı öğrenilebiliyor.

Aynı zamanda ESHOT Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde (www.eshot.gov.tr) “Yolcu Bilgilendirme” başlığı altında seçilen bölümde de aynı bilgiler yer alıyor. Bu hizmet sayesinde engelliler durağına gelmeden de yaklaşan otobüsün hangi mesafede olduğunu ve engelli donanımına sahip olup olmadığını öğrenebiliyor.