Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

YURTTAN HABERLER

28 Ekim 2013

90'ncı yıl coşkusu Adana'da

Adana'da 29 Ekim kutlamalarının adresi Uğur Mumcu Meydanı olacak.

reklam
ADANA/ DHAAdana'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90'ıncı yıldönümü Uğur Mumcu Meydanı'nda coşkulu törenlerle kutlanacak. Havanın yağışlı olması halinde kutlamalar Adnan Menderes Spor Salonu'nda yapılacak. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kent halkının bayramını tebrik edip, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan cumhuriyetin ilanının 90'ncı yıldönümünü, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz" dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Uğur Mumcu Meydanı'ndan saat 10.00'dan itibaren gerçekleştirilecek. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bindikleri askeri araçtan halkın bayramını kutlayacak. İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı'nın göndere çekilmesinin ardından Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak. Törende öğrenciler şiirler okuyacak, halk oyunları ekipleri gösteriler sunacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle organize edilen kompozisyon, resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Daha sonra geçit töreni gerçekleştirilecek. Askeri bandonun seslendireceği marşlar eşliğinde yapılacak resmi geçitte, bayrak grubu, tören karargahı, onur kıtası, askeri birlikler, gaziler, izciler, okullar, esnaf grupları, polis okulu öğrencileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri yürüyecek. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin motorlu birlikleri, resmi kurumların motorlu araçları geçiş yapacak.

VALİ COŞ: İLK GÜNKÜ GİBİ KUTLAYACAĞIZ

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda cumhuriyetin ilanının 90'ncı yıldönümünü, ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutlayacaklarını belirtti.

Şehitlerin manevi huzurunda saygı ile eğildiğini, gazilere şükranlarını sunduğunu vurgulayan Vali Coş, "Kurtuluş Savaşı'nda gösterilen üstün gayret ve fedakarlıklar sonucunda kahramanlarımız tarafından bizlere armağan edilen Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır" diye konuştu.