Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

GÜNCEL

28 Ekim 2013

Tören alanında davetsiz misafir

Rize'de Cumhuriyet Meydanı'na giren köpek protokoldekilerin arasında tur attı.

reklam
Muhammet KAÇAR / RİZE, (DHA) - RİZE'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi düzenlenen çelenk sunma töreninin yapıldığı Cumhuriyet Meydanı'na giren köpek protokoldekilerin arasında tur attı, ardından askerlerin önünde yere yattı. Belediye Başkanı AK Parti'li Halil Bakırcı, "Kısırlaştırılınca saldırganlıkları azalıyor, görüldüğü gibi törende rahatlıkla yanımıza gelip keyfine bakıyor" dedi.

Rize Valisi Nurullah Çakır, İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, askerler ve öğrenciler ile vatandaşların katıldığı tören, Rize Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterileri ile başladı. Program sürerken bir sokak köpeği aniden tören alanına girdi. Polis ve jandarmanın arasında geçen köpek protokolün arasında dolaştı, sonra da askerlerin önünde yere yattı. Kısa süreli paniğin ardından köpeği uzaklaştırmak isteyen askerler başarılı olamadı. Köpek, tören boyunca askerlerin önünde yattı.

Tören sonunda sokak köpekleri ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, her yerde olduğu gibi Rize'de de sahipsiz köpekler bulunduğunu belirterek, "Yakalayıp kısırlaştırıyor, periyodik bakımlarını yapıyoruz. 2 bine yakın köpeği bu operasyondan geçirdik. Tören alanına giren köpek de onlardan biri. Kulağında küpesi var. İnsanlara da alışmış. Kısırlaştırılınca saldırganlıkları azalıyor, görüldüğü gibi törende rahatlıkla yanımıza gelip keyfine bakıyor" dedi.