Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

26 Nisan 2017

 

SİYASET

28 Ekim 2013

DSP: "Nedir bu rezillik?"

İzmir'te 29 Ekim töreninde çelenk gerginliğii.

reklam
İZMİT (Kocaeli), (DHA)- CUMHURİYET'in 90'ıncı kuruluş yıldönümü etkinliği kapsamında Kocaeli Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması sırasında, TBMM'de grubu olmadığı için çelenk koymalarına izin verilmeyen DSP'li bir grup protesto gösterisi yaptı.

DSP Kocaeli İl Başkanı Selman Gürpınar, her bayram bu yasaklama ile karşılaştıklarını ve bu yasaklamaların sona erdirilmesi gerektiğini söyledi.

Valilik önünde düzenlenen törene Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Kocaeli Garnizon Komutanı Tümgeneral Muharrem Yavaş, Deniz Hava Üs Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ile askeri yetkililer hazır bulundu.Atatürk Anıtına çelenk bırakılması sırasında TBMM'de grubu olmadığı için DSP'ye çelenk bırakması için izin verilmeyince törende gerginlik oldu.

DSP'li grup adına açıklama yapan DSP Kocaeli İl Başkanı Selman Gürpınar, "Nedir bu rezillik anlayamıyorum. Devlet erkanı bu durumu bize açıklasın. Bayramın yasaklanmasımı olur? AKP, CHP ve birçok siyasi parti çelenek bırakıyor biz bırakamıyoruz" diye tepki gösterdi.

Tören sona erdikten sonra DSP'li grup Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

cem conge
28 Ekim 2013 22:00

ne chp de birleşmekmi.şaştınız heralde.yav ecevit kim sarıgül kim.utanmadan yorum yapıyorsun.koskoca chp sarıgüle katıldı sen dsp ile uğraşıyorsun.utanmıyorsunuz.önce yırtıklarınızı yamayın hava alıyor.mecliste türbanlı vekillerde görecegizdsp nin yaptığını ych p yapacakmı .size yakışanı mutlaka yapar meclise türbanlıları sokarsınız

mase
28 Ekim 2013 18:16

DSP OLARAK ŞU GÜNLERDE BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLUP CHP DE BİRLEŞECEĞİNE CHP YE DİL UZATMAYA UTANMIYORMUSUN NEYİNİZ KALDI GÖRDÜK KALKIPTA ATATÜRKÜN ADINI AGZINIZA ALMAYIN SİZE YAKIŞMIYOR BÖYLE BİR ZAMANDA


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ