Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

GÜNCEL

28 Ekim 2013

CHP çelengine polis müdahalesi

CHP'li Tekin: "Onların topları tüfekleri varsa bizim de mangal gibi yüreğimiz var."

reklam
İZMİR, (DHA)- İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde Cumhuriyet Bayramı kutlaması sırasında CHP tarafından konulan çelengin iki polis tarafından kaldırılmak istenmesi, kısa süreli arbedeye neden oldu.

CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı önünde toplalan partililer, ilçenin tören alanı Abdullah Arda Meydanı'na kadar yürüdü.

Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, İl Başkan Yardımcıları Barış Erel, Ceyhan Kayhan, İlçe Başkanı Umut Tekin, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, il genel ve belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.Resmi çelenk töreninden önce yapılan bu törende CHP'liler anıta çelenk koydu. Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, AKP'nin genelgelerle, milli bayramların resmi törenlerle kutlanmasının engellemesini eleştirerek şöyle dedi:

"Ne mutlu bize ki Cumhuriyet'in kuruluşunun 90'ıncı yılını kutluyoruz. Bu ülkeyi 7 düvele karşı savaşarak düşmandan temizleyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anıyorum. Onlar sadece ülkeyi kurmadılar. İktidar sahiplerinin gaflet, dalalet ve ihanet içinde olacağını öngörerek Cumhuriyet'i gençlere emanet ettiler. Biz Cumhuriyet'in kazanımlarının Başbakan'a, valiye emanet edilmediğinin ne kadar doğru olduğunu bugün görüyoruz. Biz gençlerle Cumhuriyet'i koruyacağız. Gerekirse canımızı vereceğiz. O genelgeyi yırtıp atacağız. Genelgelerle resmi bayramların kutlanmasını engelleyenler gün gelecek halka hesap verecekler."

Konuşmanın ardından Gökhan Günaydın alandan ayrıldı.

POLİS ÇELENGİ KALDIRMAK İSTEDİ, GERGİNLİK ÇIKTI

Resmi çelenk töreninden önce iki sivil polisin CHP çelengini kaldırmak istemesi gerilim yarattı. CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin ve partililer polislerin elinden aldıkları çelengi yerine koyarken kısa süreli arbede yaşandı. Bir süre sonra da MHP'liler anıt önüne alkışlar arasında çelenk bıraktı.

Bir süre çelenk başında nöbet tutan partililer, çeşitli sloganlarla ve 'Andımız'ı okuyarak müdahaleyi protesto ederken, CHP İlçe Başkanı Tekin, "Onların topları tüfekleri varsa bizim de mangal gibi yüreğimiz var. Mustafa Kemal Atatürk'ün düşmanlarıyla asla arkadaş olmayacağız" diyerek tepkisini gösterdi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

erdem
28 Ekim 2013 21:34

Ee imamin polislerinden ne bekledik bakin ic savas kapida ey yobazlar haddinizi bilin

teoman
28 Ekim 2013 18:48

bunların meselesi çelenk değil cumhuriyet düşmanlığı...

mase
28 Ekim 2013 17:56

TAYYİP BEY MEYDANLARDA PKK İLE KOLKOLA KAN DÖKÜLSÜN İSTİYORLAR DİYORSUN AMA SİZ ASIL KAN DÖKÜLMESİ İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIYORSUNUZ NE OLUYOR ÇELENK KONUNCA NE ZARARI VAR SİZE SİZ BÖYLE YAPTIKÇA VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARDIKÇA TANSİYON YÜKSELİYOR FERİLİM ARETIYOR BU GİDİŞLE İSTEDİĞİNİZ OLACAK KAN DÖKÜLECEK RAHATA ERECEKSİNİZ BUMU İSTEDİĞİNİZ SİZ GÖRMÜYORSUNUZ AMA GEÇMİŞİ YAŞIYAN BİZLER KAN KOKUSUNUN GELİYORUM AYAK SESLERİNİ DUYMAYA BAŞLADIK YAP KARDEŞİM İSTEDİĞİN BUYYSA YAP MÜSLÜMANLIK BUYSA YAP

Sarp Kaya
28 Ekim 2013 17:29

Çok tehlikeli gidiş bunların gidişi, Türk Bayrağı'na uzanan eller hep kırılmıştır Tarihte.
üzmeyin
28 Ekim 2013 17:11

Aaaaaa!Olurmu akp'nin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.Nedir o çelenk koyma,bayrak açma falan.Mecliste türbana da karşı çıkmışsınız.Cık cık cık cık!İktidar oy patlaması gerçekleştirecek, laikçi chp'liler kendinize gelin, hem ileri demokrat yorumcuları da üzmeyin.

Tüm Yorumlar (6)

GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ