Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

29 Nisan 2017

 

SİYASET

28 Ekim 2013

AKP'den türban açıklaması

AKP'li Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz: "Yoksa CHP, yine Ecevit’in izinden giderek..."

reklam
ANKARA (ANKA) - AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP’nin türban konusunda ne yapacağını merak ettiklerini belirterek, “Yoksa CHP, yine Ecevit’in izinden giderek ‘atın şu kadını dışarı’ mı diyecek? Artık Türkiye eski Türkiye değil. ‘Atın şu kadını dışarı’ diyenler millet nezdinde, sandıkta bedelini ödedi, siz de ödersiniz” dedi.

Kapusuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Logoğlu’nun “Türban siyasi simgedir. TBMM’nin geleneklerine sahip çıkacağız” dediğini savunarak, “Hani yeni CHP Başörtüsüne karşı değildi? Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu; ‘Eşitsizlik olan başörtü sorununu çözeceğiz’ demişti. ‘Bu ne perhiz ne lahana turşusu.’ Yine gerçek yüzlerini gösterdiler. Yani anlayacağınız CHP’de değişen bir şey yok. CHP’nin kafa yine yasakçı yine dayatmacı” dedi.

Loğoğlu’nun ayrıca “İçtüzük” vurgusu yaptığına değinen Kapusuz, şunları kaydetti:

“İçtüzükte engel olmadığını kendisi de biliyor ki daha sonradan TBMM geleneği bahanesine sığınıyor. Merak ediyoruz ne yapacaklar? Yoksa CHP, yine Ecevit’in izinden giderek ‘atın şu kadını dışarı’ mı diyecek? Artık Türkiye eski Türkiye değil. ‘Atın şu kadını dışarı’ diyenler millet nezdinde, sandıkta bedelini ödedi siz de ödersiniz. Ayrıca milletin değerlerine ve geleneklerine düşman bir ‘devlet geleneği’ olmaz. Eğer böyle bir gelenek varsa o gelenek sürdürülemez yıkılır. Yasakçı kafa değişmeli. Millete başörtüsü serbestken vekiline niye yasak olsun?Özgürlükten herkes faydalanacak,milletin kendisi de vekili de.”
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

emin
28 Ekim 2013 23:36

Gençler bilmezler ama yaşı 50 veya üstü olanlar iyi hatırlarlar.Bir zamanlar milletvekilliği yapan Rize'li Şevki Yılmaz ve bu adam Erbakan zamanında şeriat naraları atıyorlardı.Ve bir çok yerdede şeriat propagandası yapıyorlardı.Kadın haklarınının olmadığının çığırtkanlığının elebaşlarıydı.Bilmiyenler öğrensin RTE'nin AKP'sinin ne olduğunu diye yazdım..

Aykut
28 Ekim 2013 23:26

Sizin zihniyetinize kalsaydı kadınlar ne okur ne de yalnız sokağa çıkabilirlerdi. Şimdi eşit insan, eş olarak temsil yetkisine sahipler ama onlara bu hakları veren Cumhuriyetin kalbine sizler adına hançer vurmaktan çekinmiyorlar.

Onur
28 Ekim 2013 21:49

milleti biryerlre çekerek oy avcılıgı yapmak bu anşılan birilerinin oyları düşmüşki milleti gine gerginlik ve gererek sandıga götürmek artık bu millet yutmaz

erdem
28 Ekim 2013 21:33

Fanatik islamcilarin gestapo giysisidir turban kendinizi kandirmayin

izzet
28 Ekim 2013 21:10

türbanla meclise giren merve kavakçı refah partiliydi. refah partisi nerde şimdi salih kapusuz. bir kadın refah partisini yok etti. şimdide AKP yi yok edecekler.
not: refah partisini ilk terk edip kaçan senin başbakanın recep tayyip erdoğandır.bunu sakın unutma

Tüm Yorumlar (10)

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ