Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

KÜLTÜR-SANAT

28 Ekim 2013

Çaykur'da 29 Ekim konseri

Tuluyhan Uğurlu, Çaykur fabrikasında konser verdi.

reklam
Muhammet KAÇAR / RİZE, (DHA) - Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programları çerçevesinde Rize Çaykur Cumhuriyet Çay Fabrikası'nda konser verdi.

Konseri Rize Valisi Nurullah Çakır, İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile vatandaşlar ve folklor ekipleri izledi.

Yıllar önce piyanosunu 2 bin 150 metrede Nemrut Dağı'na taşıyarak, doğu ve batı kültürlerinin kardeşliğini vurgulayan piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu'nun, kendisine kavalıyla eşlik eden Murat Toraman ile birlikte verdiği konser dinleyenleri büyüledi. Konser sırasında vatandaşlara da organik Çaykur çayı ikram edildi.Konser sırasında dinleyicilere hitap eden Uğurlu, "Çay dostluğun, sevginin, aşkın ve muhabbetin başlangıcının simgesidir. Muhabbet olmadan hayat olmuyor. Çay bütün sırların anahtarı bence. Çaya hürmeti ve sevgiyi gösteren çay işçilerini buradan selamlıyorum. Çay olmasaydı Karadeniz olmazdı, dolayısıyla bizler olmazdık. Bu zevklerden, bu güzelliklerden mahrum olurduk. Gönüllerden akan nur bu bitkinin güzelliği ile birleşince nice güzelliklere, nurlara ve ışıklara vesile oluyor" dedi.

Konser sonrası büyük alkış alan Tuluyhan Uğurlu ve ney sanatçısı Murat Toraman' a çay buketi hediye edildi.