Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

SİYASET

28 Ekim 2013

AKP Gezi'yi hala anlamamış

AKP'li Türel, Gezi Parkı Direnişi hakkında konuştu.

reklam
Emre BAYLAN/ ANTALYA, (DHA) - AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, "Sandıkta AK Parti'yi yenemeyeceğini anlayan güçler Gezi Parkı bahanesiyle yeni bir antidemokratik girişimde, bir sivil darbe girişiminde bulunmayı denemiş, ama başaramamıştır" dedi.

Menderes Türel, Antalya'da partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin demokrasisi Ak Parti iktidar oluncaya kadar ayağına prangalar vurulmuş bir vesayet demokrasisinden ibaretti" dedi. Sandıkta istediği sonuçları alamayanların birtakım oyun ve tezgahlarla Türkiye'yi karıştırmaya çalıştığını savunan Menderes Türel, "Sandıkla gelen sandıkla gider. Bizim derdimiz de, muradımız da budur. Sandıktan umudunu kesenler Türkiye'de farklı yöntemlerle yeni darbe girişimlerinde bulunmakta, geçmişte bazı kurum ve kuruluşlarla yapılan darbelerin artık bir sivil darbe denemesiyle Gezi Parkı oyunlarına dönüştüğünü hep birlikte görüyoruz" diye konuştu.

Taksim Gezi Parkı olaylarının basit bir çevre eylemi olmadığını savunan Türel, "Sandıkta AK Parti'yi yenemeyeceğini anlayan güçler Gezi Parkı bahanesiyle yeni bir antidemokratik girişimde, bir sivil darbe girişiminde bulunmayı denemiş ama başaramamıştır" dedi.

ANTALYA'YA 1 MİLYON AĞAÇ DİKTİK

Gezi Parkı sürecinin Taksim Platformu dahil tüm aktörlerinin, olayların içinden siyasi sonuç ve siyasi parti oluşumu maksadı güttüklerini iddia Türel, "Siz hani bir çevre eyleminden ibaret bir eylemin peşinden koşuyordunuz, hani çevreciydiniz. Bizde ne derler biliyorsunuz, 'Sevsinler sizin gibi çevrecileri' derler. Esas çevreci olan AK Parti'dir, AK Parti iktidarıdır, AK Partili belediyelerdir" diye konuştu.

AK Parti iktidarları döneminde 2.6 milyar ağaç dikildiğini, kendi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de kente 1 milyon ağaç diktiğini belirten Türel, "Çevrecilik ağaç dikmekle olur. Gerçek çevrecinin ne olduğunu Antalya'ya 1 milyon ağaç dikerek gösterdik" dedi.

Yerel seçimlerin, kısa süreli aralıklarla gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin anahtarı niteliğinde olduğunu kaydeden Menderes Türel, "Seçim süreçleri stres ve heyecan dolu olur. Heyecanımızı hizmete odaklanmak suretiyle artırmak zorundayız. Heybemiz doludur. Hizmet dolu. Bizim Türkiye'de yaptıklarımızı anlatıyorken unuttuklarımız anlattıklarımızdan fazla. Bunları anlatalım. Bunları anlattığımızda meselenin önemli bir bölümünü tamamlarız" diye konuştu. AK Parti'ye önyargılı bir kesimin de bulunduğunu "Ağzımızla kuş tutsak hayvan haklarına aykırı diyecek bir kesim var" şeklinde örnekle anlatan Genel Başkan Yardımcısı Türel, bu durumun ancak yüz yüze iletişimle aşılabileceğini kaydetti.

Antalya'nın CHP'li Büyükşehir Belediyesi yönetimiyle 5 yıldır zulüm ve eziyet çektiğini ve bunun kendilerini de üzdüğünü kaydeden Menderes Türel, "Siyaseten sevinmemiz lazım ama bizler Antalya'yı seven insanlar olarak, Antalya'da yaşayan insanlar olarak vatandaşlarımızın şikayet etmesinden siyaseten yarasa bile üzüntü duyarız. Antalyalı bunu hak etmiyor" diye konuştu. Kentin son 5 yıl içinde panel ve festivalle oyalandığını savunan Türel, "Olsun itirazımız yok ama onları yapıyorken biz 5 senede 1 katrilyonluk hizmeti de getirdik. Bizim ödediğimiz borç da Akaydın yönetiminin 5 yılda ödediği borç kadardır" dedi.

Kendisinin 5 yıllık belediye başkanlığı döneminin ardından onlarca şikayete rağmen hakkında tek dava dahi açılmamış, soruşturma izni dahi verilmemiş olduğunu belirten Menderes Türel, "Yargı derken 2009 yargısından Emine Ülker Tarhan'ın 'Militan yargıçlar istiyorum' dediği o yargılardan geçtik. Bize o yargılarda ortaya konulan bütün iddiaları en ince detaylarına kadar sordular sonunda bunlarını hiçbir tanesinden dava daha açılmasına gerek görülmeden alnımızın akıyla çıktık" diye konuştu.

'MUHALEFETİN EN İYİSİNE 10 BASAR'

Partisinde belediye başkan adaylarının, aralarında kendisinin de bulunduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki 10 kişilik bir üst kurul tarafından belirleneceğini kaydeden Türel, "İsimler belirlendikten sonra adayımızın arkasında ip gibi dizileceğiz. Bunu yapmazsak millete yazık etmiş oluruz. Bizim adayımız her kim ise, size göre en kötüsü olan aday, muhalefetin en iyisine bin basar" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Türel, konuşmasının sonunda Türkiye'nin saygın kamuoyu araştırma firmalarından birinin yaptığı ankete göre Muratpaşa İlçesi'nde CHP'nin oy oranının yüzde 41, AKP'nin yüzde 40 ve MHP'nin yüzde 13 olduğunu açıkladı.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

Nihat
28 Ekim 2013 19:01

Suratsiz adam eger sivil darbe ariyorsan kendi partinde ara.Kimi kandiriyorsun sen? ,galiba Antalya yenilgisi senin beyninin  nini silmis görünen o.

Zamm
28 Ekim 2013 18:30

Koca adamsın çoluk çocuğa iftira atma

mase
28 Ekim 2013 18:11

KONUŞ KONUŞHAYRET BİŞİ SANKİ FUTBOL TARAFTARI BUNLAR HİÇ AİLELERİ İNSANLARI DÜŞÜNEN YOK KİMLER YÖNETİYOR BİZİ NE KADAR ACI AMA GERÇEKTE BU


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ