Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

GÜNCEL

28 Ekim 2013

İzmir'de 'M. Kemal' isyanı

Adının camide bile olmasını istemiyorlar! CHP, İP ve ADD kampanya başlattı.

reklam
Eray ARPAŞİN/ İZMİR, (DHA)- İZMİR’in Karşıyaka İlçesi’ndeki Mustafa Kemal Paşa Camii’nin 'M. Kemalpaşa Camii' yazılı ışıklı tabelasından baştakı 'M' harfinin sökülmesi tepki topladı.

Karşıyaka Çarşısı'nda bulunan Mustafa Kemal Paşa Camii tabelasında bulunan, 'Mustafa'nın kısaltması 'M' harfi ve nokta işareti, 10 gün önce yerinden söküldü.

Bu durum tepki çekerken, harfin tekrar yerine takılması için CHP, İşçi Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Atatürk’ün adını taşıyan tek cami olduğu belirtilen Mustafa Kemal Paşa Camii’nin ışıklı tabelasından 'M' harfi ve nokta işaretini kimin söktüğünü bilmediklerini belirten Donanmacı Mahallesi Muhtarı İsmet Sarı, şöyle dedi:"Bir sabah işe geldiğimizde sökülmüş olduğunu görüp, şaşırdık. M. Kemal Paşa Camii, Karşıyaka’nın simgeleri arasında yerini alıyor. 1956 yılında Adnan Menderes tarafından temeli atılan bir camiinin özellikle tabelasından 'M' harfinin neden söküldüğünü anlayamadık. M. Kemal Paşa Camii Derneği Başkanı Hamdi Karahafız ile görüştük. Hasta olduğu için uzun zamandır camiye gelemeyen Karahafız, tabelanın tamirat gördükten ve ışıklandırma çalışmalarından sonra geri takılacağını belirtti."

Karşıyakalı bazı kişiler ise harf sökmeyle başlayıp, caminin adının tamamen değiştirilmesinden endişe ettiklerini dile getirdi.
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

mase
28 Ekim 2013 22:47

18.49 DA YAZMIŞ OLDUĞUM YORUMUMDA BURASININ İZMİR OLDUĞUNU VE İZMİRLİNİN O YAZIYI ASACAĞINDAN ŞÜPHEM OLMADIĞINI YAZMIŞTIM SAYIN DURAĞA VE İZMİRLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM BEKLEYİP GÖRECEĞİZ DEMİŞTİM YÜZÜM KARA ÇIKMADI BUDA BİRİLERİNE KAPAK OLSUN BURASI İZMİR

MEHMET ALİ ARGÜDER
28 Ekim 2013 21:00

SİZ NE YAPARSANIZ YAPIN HER YERDEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ADINI SİLSENİZ BİZİM GÖNLÜMÜZDEN VE KALBİMİZDEN ASLA SİLEMEZSİN SAYIN RECEP TAYİP ERDOGAN

mase
28 Ekim 2013 18:49

TAMİR FALAN BAHANE ALIŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLARDA İZMİRLİ YABANCI MADDEYE KARŞI ALLERJİSİ VAR ALIŞMAZ KARDEŞİM 10 YILDA GEÇSE O İSMİ ORAYA ASARLAR BEN İZMİRLİYİM BU BÖYLE BİLİNE HAAAAA 1000 1500 POLİS FALAN GELİR BİR AY BEKLER GAZ COP DAYAK TUTUKLAMA FALAN GEZİDEKİ GİBİ OLAY BİR AY RÖTAR YAPAR AMA ATAMIN ADI ASILIR DİYORUM BEKLEYİP GÖRECEĞİZ

teoman
28 Ekim 2013 18:45

tabelalardan Mustafa Kemal'i kaldıran hainler onu milletin kalbinden nasıl söküp atacaksınız?
sizin kuş beyinleriniz yetmez, yetemez...

teoman
28 Ekim 2013 18:39

mustafa kemal'den rahatsızlık duyanlar zavallı asalaklardır...


GÜNCEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ