Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

SİYASET

28 Ekim 2013

'Çarşı’nın da söylediği gibi...'

Ethem duruşması üzerinden polislere seslendi.

reklam
Cihan DURAK / İZMİR, (DHA) CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Balçova Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'Cumhuriyet’i Anlamak' adlı panele katıldı.

Gazeteci- yazarlar Uğur Dündar ile Ümit Zileli’nin panelist olduğu etkinlikte konuşan Günaydın, TÜrkiye Cumhuriyeti’ni 90’ıncı yılında anlamak için toprak reformuna ve köy entstitülerine karşı çıkanların kimler olduğunun iyi bilinmesi gerektiğini söyledi.

Köy enstitülerinde kızlar ve erkeklerin yan yana yattığını dile getiren kişilerin unutulmaması gerektiğini vurgulayan Günaydın, "Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bunlar yalanlarını değiştirmemişlerdir. Köy enstitülerini kısırlaştırıp kapatmaya mahkun edenler, 63 yıl sonra “Gezi Parkı olaylarında çadırlarda ne yapıldığını bilemiyoruz' diyecek kadar alçaklaşmışlardır. TÜrkiye ikili mücadelenin olduğu bir memlekettir. Bu memleket, yurtseveri de, işbirlikçisi de bol bir memlekettir. Geçmişte nasıl bazıları İngilizler ile birlikte koşup Mustafa Kemal’in yürüttüğü mücadeleyi fetva vererek engellemeye çalıştılarsa, aynı şekilde bugün de Cumhuriyet aydınlanmasının önünü, dini istismar ile engellemeye çalışanlar var. Onlar ve torunları devam ediyor. Ama biz de torunlarımızla birlikte devam edeceğiz" dedi.POLİSLERE SESLENDİ

Ankara’da bugün Ethem Sarısülük’ün duruşması olduğunu hatırlatan Günaydın konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sokakları özgürleştiren Sarısülük ve arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Ethem’i iki metre mesafeden katleden polis terfi ettirildi. Şanlıurfa’da uzaktan duruşmayı izliyor. Duruşmanın görüldüğü adliyede Ethem’in arkadaşları, polisler tarafından yine gaza boğuluyor. Ama ben Çarşı’nın da söylediği gibi şunu söylüyorum. Gazınızı atacaksınız ve kaskınızı tacaksınız ama bir gün onları çıkarttığınız yerde sizi yakalacağız. Sakın bunu unutmayın."
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

doğan
28 Ekim 2013 20:19

önünde ki kalabalığı gördüğü zaman gaza gelen vekil, sende unutma vekillik baki değil, sende vekil olmadığın zamanda çık konuş bakalım böyle ..ne vekiller gördük vekil ken polise diklenipte sonra sus pus olan,


SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ