Bu bölüm arşiv niteliğindedir. Güncel sitemiz için lütfen tıklayın.

Kılıçdaroğlu her şeyin farkında

BARIŞ YARKADAŞ

Siyasette Stratejik Planlama

ELFİN TATAROĞLU

Adalet suç işlerse!

NURHAN YÖNEZER

Amerika’da olsa... ve Rahman Altın

NECEF UĞURLU

28 Nisan 2017

 

SPOR

28 Ekim 2013

Aydınlar'dan sert açıklama

Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar'dan açıklama.

reklam
DHA - Fenerbahçe Kulübü başkan adayı Mehmet Ali Aydınlar, Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde "Bilgilendirme" başlığı altında yayına verilen bir haber ve içeriği üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Aydınlar'ın açıklaması şöyle;

"Bugün öğlen saatlerinde Fenerbahçe Spor Kulübünün resmi internet sitesinde "Bilgilendirme" başlığı altında yayına verilen bir haber ve içeriği üzerine açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Tüm kamuoyunun bilmesini isterim ki, 22 Ekim tarihinde başkanlığa aday olduğumda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün geleneklerine ve 100 yılı aşan tarihine uygun demokratik bir seçimin başkan adayı olacağımı düşünüyordum. Ancak kısa süre zarfında yaşananlar gösteriyor ki, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü yöneten ve sürekli eleştirdiğimiz zihniyet, değerli kongre üyelerimizin seçimlerine de müdahil olmak amacında....

Dünyada hiçbir demokratik kuruluş aynı zamanda yönetimde olan başkanı tarafından bu şekilde kullanılamaz. Bütün demokratik temayüller, başkanın belirlenmiş bir süreçte adaylığını açıklayarak bağımsız bir şekilde seçime girmesini ve kulübün mevcut imkan ve güçlerinin herhangi bir başkan adayı lehine kullanılmamasını öngörür.

Oysa bugün Fenerbahçe Spor Kulübü'nde bu temel ilkeler ayaklar altına alınmaktadır. Bir başkan adayı olarak resmi müracaatla istemiş olduğum kongre üyelerine ait bilgiler, CEO imzalı bir mektupla "gizli belgedir paylaşılamaz" bahanesiyle ekibime verilmemiştir.

Fenerbahçe'nin resmi yayın organı olan FBTV'de başkan adaylarının hiçbirinden bahsedilmezken, kanal mevcut başkanın seçim kampanyasını yürütmektedir. Değerli sporcularımızla çekilen fotoğraflar kampanyayı tamamlayıcı unsur olarak kullanılırken, tahminimiz 1 Kasım 2013 günü çıkacak Fenerbahçe Dergisi de mevcut başkanın kampanya kitapçığı olarak tarihe geçecektir.

Verilen mesajdan da anlaşılmakta ve açıkça görülmektedir ki, başkan adayı olarak Sayın Aziz Yıldırım'la değil, topyekun Fenerbahçe Spor Kulübü'nün temel ilke olarak tarafsız kalması gereken ancak bu önceliği unutmuş bileşenleriyle yarışa girmekteyim! Fenerbahçe Kulübü çalışanları değerli kongre üyelerimiz üzerinde baskı kurarak, lobi faaliyetlerinde bulunarak seçimin sonucuna etki etmek için kullanılmaktadır.

Gelinen bu noktada, bugüne kadar Fenerbahçe'yi yönetmekte olan zihniyete dair birçok noktanın altını çizmiş ve bu zihniyetin kulübü nereye götürdüğünü kamuoyuna anlatmaya çalışmıştım. Üzülerek görüyoruz ki, yaşananlar bu konudaki haklılığımızı ortaya koymaktadır.

Buradan açıkça Fenerbahçe'de değişimi, yenilenmeyi ve parlak bir geleceğe adım atmayı arzu eden tüm kongre üyelerine seslenmek istiyorum. Yaşanan tüm bu olaylar Fenerbahçemizin gelmiş olduğu noktayı gösterme adına dikkatle takip edilmesi gereken gerçeklerdir. Koşullar her ne olursa olsun değişim isteğinin koymuş olduğu iradeye hiçbir anti-demokratik yaklaşım engel olamayacaktır. Bu gerçeği anlayamamış olanlara 3 Kasım günü her şeyi açık ve net bir şekilde gösterecektir.

"Yaşamda değişmeyen tek şey değişimdir".
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Lütfen tüm alanları doldurun. E-mail adresiniz kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

teoman
28 Ekim 2013 20:39

gene ağlamaya başlamışsın aydınlar
aday oldun boyunun ölçüsünü alacaksın laga luga yapıyorsun...


SPOR KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLERİMİZ